Sizlerle paylaşmak istediğim bir haber var: Salt öykü dergisi ANLATICI ilk özel sayısını liseli ve üniversiteli genç ve yeni yazarlara ayırıyor. Bu kapalı ortam günlerinde hayatının akışına biraz daha anlam ve heyecan katmak isteyen tüm genç yazar adayları bu özel sayıya katılmak için öykülerini dergi editörüne aktarabilirler.

anlaticios01_72
Genç yazarlar için ilk kez bir dergi özel sayısı.

Kapalı günler yaşadığımız şu zamanlarda şüphesiz üretici ve yaratıcı genç beyinler için çok da alışılmamış bir durum değildir eve kapanmak, saatlerce günlerce oradan çıkmamak. İçe kapansalar da dış dünyayla ilişkilerini dolaylı kültürel yollarla, farklı ifade ve yaratma biçimleriyle gerçekleştiren bu sınırlı ve değerli kesimdenseniz, işte size çok güzel bir deneyim imkânı…

Bir Kafekültür Yayıncılık süreli yayını olan Anlatıcı‘nın dergiyle birlikte yılda üç kez çıkardığı özel sayının, 2020 ilk sayı konusu genç edebiyatçılar ve onların hiç yayımlanmamış öyküleri.

Bu “gönüllü ohal” günlerinde daha çok yazmaktan da güzel olan, onların yayımlandığı görmek olmaz mı? Yaş alt üst sınırı olarak “liseliler ve üniversiteliler” ve tüm yaşıtları olarak belirlediğimiz bu özel sayının tabii ki en büyük hedefi ve ödevi edebiyatın geleceği.

Anlatıcı
Anlatıcı | Fotoğraf: kafekultur.blogspot.com/

Bu anlamda mesajı ilgili genç yazarlara iletmenizi veya bu sınıflamaya uygunsanız bu özel sayıya katılmanızı özenle rica ediyor ANLATICI dergisi.

Son katılım tarihi 10 Nisan 2020 olan bu ortak çalışmaya gönderilen öyküler dergi editörü tarafından incelenip seçilecek ve öyküsü yayımlanan genç yazarlara ANLATICI Özel Sayı 01 e-kitap ve basılı versiyonuyla armağan edilecek.

iletis[email protected] e-posta adresine eserlerinizi iletebilirsiniz.

Bu arada Koronavirüs günleri sebebiyle hem boş zamanınızı yeni öykülerle tatlandırmek hem de bu özel sayı öncesi bilgi ve görüş almak isteyebileceğinizi düşünerek Anlatıcı’nın ilk sayılarını ziyaret etmek ve okumak için, gönüllü karantina süresi boyunca şu adresten dergi içeriklerine erişebilirsiniz.

Tüm genç yazarlarımıza şimdiden kolay gelsin. Sosyal mesafeli, bol okumalı ve dinlenmeli güzel günler dileğiyle… Sağlıcakla kalın.

Kapak fotoğrafı: Unsplash / Aaron Burden