Antica Locanda, Arnavutköy Çarsısının içinde tam bir italyan. Öyle ki menüsünde yemeklerin resminin olmamasının da etkisi ile, ne yiyeceğinize karar vermek çift aşamalı üniversite sınav stresi yaşatıyor insanda. Ama çok şanslıyız ki personeli çok nazik ve ilgili, sorularınıza sabırla cevap veriyorlar. 

IMG_20150521_160807[1]
Antica Locanda, Arnavutköy

Mekanın dekorasyonu iyi ki gelmişiz etkisi bırakıyor. Özellikle arka taraftaki kış bahçesinde içilen türk kahvesinin tadı bir başka. Sırf kahve keyfi için bile gidilebilir. Kahvenin yanında da tiramisu hiç fena olmaz, hatta harika olur, şiddetle öneririm.

Ana yemeklerimizi beklerken şefin ikramı olan çilek soslu somon çıtırı ile çilek dilimleri ile sunulan mozarella peyniri iştah kabartıcı idi.

IMG_20150521_160617[1]
Antica Locanda, Arnavutköy

Ana yemek olarak günün spesiyali olan portakal soslu karamelize soğan ile somon denedim. Somon biraz kurutulmuştu, aradığım tadı bulamadım. Sanıyorum pastalarından denememekle büyük hata ettik. Zira kendi yapımları olan ekmekler (zeytinli, sarımsaklı çeşitleri ile) mekanın hamur işlerindeki başarısını fısıldıyor. Ancak masalarda ekmek servisi maalesef yok ve ekmeklerin tanesi 4 liradan servis ediliyor. Tabii servis ederken kimse size bu ayrıntıyı söylemiyor. Mekanın barı da oldukça zengin, yemeğimizin yanında içtiğimiz rossini kesinlikle mükemmeldi.

IMG_20150521_160423[1]
Antica Locanda, Arnavutköy

Genellikle mekan ile ilgili olarak porsiyonların fiyatına göre çok küçük olduğu eleştirisi yapılmakla birlikte bence porsiyonlar gayet yeterli ve doyurucu. Özellikle benim gibi şu aralar diyette olanlar için.

Özetle mutlaka gidilip denenmeli, en azından o tiramisu için!

Antica Locanda Adres: Arnavutköy Mah. Satış Meydanı Sok No:12, Beşiktaş/İstanbul – 0212 287 9745