Moda & kadın dergilerinin Aralık sayıları, 2013’e şık ve ihtişamlı bir şekilde veda etmek istercesine hazırlanmış! Doğru kapak yüzlerinin, doğru çekim ekibi tarafından yansıtıldığına tanıklık ettiğimiz bu enfes sayılar; bu ayki dergi alışverişinizi daha keyifli kılmaya hazır. Gelin, aldıktan sonra sizleri hüsrana uğratmayacak olan Aralık sayılarını birlikte keşfedelim!

Vogue USA December 2013VOGUE USA:

Anna Wintour, yıldızı en parlak olan ünlüleri Vogue kapağına konuk etmeyi çok seviyor. Ancak o isimleri kapak yapmadan önce, ince eleyip sık dokuyor; öyle ki en ufak detay bile kendisinin kararından dönmesine yol açıyor. (Miley Cyrus’un MTV Video Müzik Ödülleri’ndeki şovundan sonra, Vogue kapağının iptal olduğunu duymuşsunuzdur!)

Vogue Amerika’nın büyüleyici aktris Jessica Chastain ile taçlanan Aralık kapağı; Anna’nın Vogue kariyeri boyunca tanıklık ettiği en cool ve tarz sahibi kapaklardan biri kanımca! Modayla sanatın mutualist ilişkisini yansıtan bu kapakta, İngiliz ressam Frederic Leighton’un 1895 yılındaki “Flaming June” adlı tablosundan ilham alınmış. Annie Leibovitz gibi usta bir fotoğrafçının kadrajından yansıyan Aralık kapağının styling’ini de derginin ikonik Kreatif Direktörü Grace Coddington üstlenmiş. Hatta takdir etme duygusuna pek de sahip olmayan Anna, editör yazısında ortaya çıkan fotoğrafların şahane olduğunu; Annie Leibovitz ve Grace Coddington’un azimle çalıştığını belirtmiş!

Kapakta yer alan “Kate Moss’un İstanbul Serüveni” adlı spot’u görünce de hayli heyecanlandım ve Aralık sayısını okumak için sabırsızlanıyorum!

Vogue AlmanyaVOGUE ALMANYA:

Benim için çok özel birinin bana InStyle Almanya’nın Kasım sayısını hediye etmesiyle ve derginin çizgisini hayli başarılı bulmamla, Alman dergilerinin çizgilerini de radarıma almaya karar vermiştim ki; karşıma Vogue Almanya’nın Aralık sayısının kapağı çıktı! Derginin “güzellik” ve “çekicilik” gibi kavramların hakkını veren model Julia Stegner ile taçlanan Aralık kapağında, Julia’yı moda editörü Christiane Arp tarafından seçilen bir Gucci elbise ile görüyoruz. (Bu elbise, şu aralar pek bir popüler. ‘Fifty Shades of Grey’in Anastasia’sı Dakota Johnson da bir davette bu elbiseyi giymişti!) Kapak karesi de moda fotoğrafçısı Giampaolo Sgura imzasını taşıyor.

Elle USA December 2013ELLE USA:

Kısa bir süre önce sevgilisi Cory Monteih’i kaybeden ‘Glee’ yıldızı Lea Michele, Elle Amerika’nın Aralık sayısının kapağında… “Hayatım boyunca bu pozisyonda olacağımı hiç düşünmemiştim. Şimdi bu pozisyondayken, siz yükselmeyi seçebilirsiniz, işte benim yapmayı denediğim şey de bu. Biliyorum ki; Cory, bu durumu insanlara yardım etmek için kullanmamdan başka bir şey istemezdi.” açıklamasını yapan Lea’nın güçlü olma çabasını takdir etmemek elde değil!

Carter Smith objektifinden; beyaz Ralph Lauren ceket ve Frame jean ile kapakta gördüğümüz Lea Michele, derginin iç çekim karelerinde daha şık siluetlerle karşımıza çıkmış.

In Style USAIN STYLE USA:

Geçtiğimiz günlerde pixie saç kesimiyle karşımıza çıkarak, sevenlerini hayli şaşırtan ‘The Hunger Games’ serisinin yıldızı Jennifer Lawrence, beyazlar içinde InStyle Amerika’nın kapağına konuk oldu. “Real Or No Deal” başlıklı bir çekim ile derginin iç çekim karelerinde Dior, Proenza Schouler, Marc Jacobs gibi markaların bembeyaz tasarımlarıyla arz-ı endam eden Jennifer’ın bu şık kareleri Michelangelo Di Battista imzasını taşıyor.

Kapakta Balenciaga elbisesine eşlik eden Adrienne Landau tasarımıyla, Lorraine Schwartz küpeleri ile yansıyan Jennifer Lawrence’ı moda editörü Melissa Rubini’nin seçtiği beyaz tasarımlarla ve onlara eşlik eden iddialı aksesuarlarla görüyoruz. ‘The Hunger Games’ten sonra bir süre sakinleşeceğini ve gerçek hayatın oldukça çekici görünmek için başlayacağını belirten Jennifer’ı ve bu eğlenceli & iddialı hallerini çok seviyorum!

REDRED:

Oscar ödüllü aktris Gwyneth Paltrow, Red’in kapağında ışıldıyor! Moda, güzellik, sağlık, yemek ve seyahat üzerine başarılı makalelerin olduğu İngiliz menşeili kadın dergisi Red; 2013’ü şık bir kapakla bitiriyor. Max Abadian objektifinden, Nicola Rose styling’i ile görülen Gwyneth Paltrow, dergiye özel bir röportaj vermiş. Londra’nın dünyadaki favori şehri olduğunu, oradaki yaşamını sevdiğini söyleyen Gwyyneth; sezonun hit parçalarıyla ve bütün enerjisiyle çekim karelerinde enfes görünüyor.

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?