Yeşil bir bahçe ortasına kurulmuş bir ip ve rüzgarda efil efil kuruyan beyaz çamaşırlar. Reklamlarda ve filmlerde sıkça görmeye alışık olduğumuz bu sahne son derece huzur verici. Peki ne kadar gerçekçi? Şehirlerde, apartman dairelerinde yaşayanlar olarak gerçeğin hiç de bu kadar romantik olmadığını biliyoruz. İşte Arçelik kurutma makineleri de tam bu noktada devreye giriyor!

Arçelik Kurutma Makineleri

Kurutma Makineleri: Neden Bir İhtiyaç?

Zaman ve Mekandan Tasarruf

Evlerimizi ve evlerimizde geçireceğimiz zamanı tasarlarken aslında çok basit gibi görünen ama zamanla son derece önemli olduğunu fark ettiğimiz bazı detayları hesaba katmıyoruz. Çamaşır kurutmak da kesinlikle bunlardan bir tanesi. Sosyal medyada gördüğümüz güzel görsellerden ilhamla dekore ettiğimiz modern evlerimiz çok temel ihtiyaçlarımız için fonksiyonel olmayabiliyor. Şöyle bir düşünün salonunuzda bir fotoğraf çekmek ya da koltuğunuza yaslanıp film izlemek istediğinizde size eşlik etmek istermişçesine orada duran çamaşır kurutma telini oradan oraya sürüklemeye çalıştığınız oluyor mu? Bu cümleyi okuyana ve üzerinde düşünene dek zannettiğinizden çok daha sık olduğunu fark edeceğinize eminiz.

Arçelik Kurutma Makineleri

Üstelik özellikle kış aylarında çamaşırları evin içerisinde kurutmak zorunda kalıyoruz. Bu da yer kaplamanın ötesinde ciddi bir zaman kaybı yaratıyor ve bizleri ıslak çamaşırları ısıtıcılara yaklaştırmak, en az nem alan odayı seçmek, uzun çarşaf ve yorganları kapıları kullanarak kurutmak gibi “yaratıcı” yöntemler geliştirmek zorunda bırakıyor. Bu bakımdan kurutma makineleri zaman ve mekandan tasarruf etmek isteyenlerin kesinlikle karşılığını alacakları bir yatırım.

Temiz ve Güvenli Bir Kurutma

Çamaşırları dışarıda kuruttuğumuzda, tertemiz çamaşırlar is, toz ve kirden etkileniyor. Arçelik kurutma makinaları çamaşırları istenmeyen bu dış etkilerden koruyarak kuruturken aynı zamanda çamaşırlar üzerinde zamanla biriken tüy ve pamuk gibi havları da uzaklaştırıyor. Özellikle alerjisi olanlar ve alerjisi olanlarla birlikte yaşayanlar Arçelik kurutma makinalarında bulunan Alerji UK onaylı Hijyen+ programı sayesinde çamaşırlarındaki bütün bu alerjen etkenlerden arınmış oluyorlar.

Enerji Tasarrufu

theMagger olarak kurutma makinalarında en önem verdiğimiz noktalardan biri de elbette enerji tasarrufu. Isı pompalı Arçelik kurutma makinalarının düşük enerji tüketimi doğayı korumanın yanı sıra yüksek faturalarla karşılaşma sorununu da ortadan kaldırıyor.

Arçelik Kurutma Makineleri

Günlük Kolaylıklar

Eğer “Ben ütü yapmaya bayılırım” diyen nadir azınlıktan değilseniz kendine ayırdığınız kısacık zamanlara ev işi sığdırma zorunluluğuna çözüm arayanlardansınızdır. Burada da yardımımıza koşan Arçelik kurutma makineleri, özel programları sayesinde çamaşırları ütüye en uygun nem seviyesinde kurutarak, ütü zamanını kısaltırken, buharlı havalandırma programı yalnızca havalandırmak istediğiniz giysilerinizi askılarla kapı arkalarında beklemekten kurtarıyor.

Arçelik Kurutma Makineleri

Üstelik Arçelik 820 KMW’nin AirTouch teknolojisi artık ipekli bluzlar, yün kazaklar gibi “kurutma makinasında kurutulamaz” etiketli giysileri bile güvenle kurutabilme lüksü sağlıyor. Bunu yaparken de geçmişte kullandığımız, yerleştirip sökmesi zahmetli ve kullanılmadıklarında bolca yer kaplayan sepetlerden de bizi kurtarıyorlar. Sererek kurutma programında tambur hiç hareket etmeden, kıyafetler üzerinden sadece hava geçirilerek kurutuluyor. Bu sayede giysilerden çocukların uyku arkadaşlarına, spor ayakkabılardan çantalara hassas ürünleri dahi güvenle kurutmak mümkün hale geliyor.

O halde belki de silkeleme, asma, kurutma için harcadığınız enerji ve zamanı kendinize saklamak ve yaşam konforunuzu artırmak için harekete geçme ve Arçelik kurutma makineleriyle tanışma zamanı gelmiştir, ne dersiniz?

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.