Balıkçılar ile ünlü semt; Arnavutköy’ün yeni sakini bir steak house! Arnavutköy Steak House, et müptelalarının yeni adresi. Arnavutköy’ün ilk steak house’u olma özelliği taşıyan mekan, 10:00-24:00 saatleri arasında, menüsündeki taze et çeşitleriyle hizmet veriyor.

arnavutkoy steak house

25 yılı aşkın tecrübesi ile Erkan Adar ve işletmeci Nesrin Yamaç’ın kendi yerlerini açma fikri ile doğmuş Arnavutköy Steak House.

Mekan Arnavutköy gibi tarihi bir semtte olmasının yanında bulunduğu konum itibariyle de oldukça değerli. Arnavutköy Steak House aslında müzisyen Münir Nurettin Selçuk’un evi. Mekan aslında bu özelliği ile de diğer steak house’lardan ayrılıyor. Adar ve Yamaç, modernleşmiş bir düzen değil de daha otantik, daha tarihi dokunuşlara sahip çıkmış. Sadece gerekli tadilatların yapıldığı mekanda her şeyin orjinali korunmaya çalışılmış. Dekorasyonda elbette bir steak house klasiği olan ağaç ağırlıkta. Belki de burayı farklı kılan bir diğer özellik bu ağaç masaların birçoğunun Enonezya’dan getirilmiş olması.

arnavutkoy steak house 2

2 katlı mekanın toplam kapasitesi 120 kişi. Arnavutköy Steak House, size oda seçeneği de sunuyor. İster maç izleyin, ister sunum yapın ister evlilik yıldönümlerinizi, doğum günlerinizi kutlayın. 3 oda var, 8, 12 ve 16 kişilik. Arnavutköy Steak House’un bir de özel bahçesi ve özel balkonu var, halihazırda denize nazır, 8 kişilik. Ne yalan söyleyeyim insan Münir Nurettin Selçuk’un çoğu eserini burada yazdığını düşünmeden edemiyor. Mevsim kış demeyin, ısıtıcılar bu manzaradan mahrum kalmamanız için emrinizde.

Gelelim menüye… Et söz konusu olduğunda tüm tecrübelerini konuşturan Erkan Adar, en kaliteli etleri, enfes baharatlarla birleştirerek enfes bir menü oluşturmuş. Bu güzel lezzetleri özel kılan belki de Trakya’dan temin edilen etlerin dry aged tekniği ile 28-30 gün arasında dinlendiriliyor olması. Kömür döküm ızgarada sizi mest eden kokular eşliğinde pişen onlarca çeşit et sofralarınıza en doğal hali ile geliyor. Mekanda oldukça zengin bir et seçeneği var. Lokumdan kuzu sırtına, şaşlıktan köfteye sucuktan hellimli ete birçok seçenek yerli butik şaraplar ile adeta birbirini tamamlıyor. Tüm bunların yanı sıra kendi yapımları ekmekler muhteşem lezzetli etlerle birleşerek, cheeseburger, füme burger veya bacon burger olarak tercihinize sunuluyor. Ben gittiğim zaman, biliyorum klasik ama köfte yedim. Bir köfte ne kadar farklı olabilir diye düşünüyorsunuz biliyorum. İnanın farklı olabiliyormuş! Meğer köfte deyip geçmemek gerekiyormuş! Porsiyonları oldukça doyumluk olan mekanda dinlenmiş et ile ızgarada pişmiş, özel karışım baharatlarla hazırlanmış köfte gerçekten baştan çıkarıcı! Salatalarında ise tulum peyniri ve kuş üzümü bildiğimiz salatayı farklı bir boyuta taşıyor.

arnavutkoy steak house 4

Yemek sonrası sufle, tiramisu ve katmer tatlı iyi bir final için hazır. Sufleden yana kullandım tercihimi, yapım aşaması uzun sürse de beklediğinize değiyor.

Arnavutköy Steak House sadece restoran olarak değil, kasaplık et satışıyla da hizmet veriyor. t-bone, dallas, new york, bonfile, dana ve kaburga ne yediyseniz ya da canınız hangisini istiyorsa dolaptan seçin ve evinize götürün, kendiniz pişirin!

Fiyatlara bakacak olursak, mekanda köfte-patates kızartması-salata ve bir içeceğe 30 TL vermeniz olası. Köfte-sucuk ve lokumdan oluşan karışık ızgara, yanına 2’şer adet patates kızartması, içecek ve salatadan oluşan menü ise 40 TL.

Ekibe gelince, et konusunda sizi iyi bilgilendirdikleri gibi mekandan memnun ayrılmanız için ellerinden geleni yapıyorlar. Emeği geçen herkese teşekkürler!

arnavutkoy steak house 3

Çalışma saatleri: 11:00 – 02:00

Arnavutköy Steak House Adres: Arnavutköy Mah. Arnavutköy Cad. Dere Sok. No: 1 Beşiktaş / İstanbul

Arnavutköy Steak House Telefon: 0212 2575525

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?