Hobilerine ne kadar zaman ayırıyorsun? Hadi gel, yapmayı en çok sevdiğin şeyleri bul; yeni beceriler edinirken kendine olan güvenin artsın, sosyal ilişkilerin gelişsin ve bırak EcoSport sana farklı bakış açıları kazandırsın.

Aş Kendini: Sınırlarını Zorlayacak Hobi Önerileri
Aş Kendini: Sınırlarını Zorlayacak Hobi Önerileri

Hobilerini şöyle bir gözden geçir. Ruhunu besleyen, seni rutininden çıkararak sıradışılığın peşinde koşmak isteyen özüne döndüren hobilere sahip misin? Bu sorular önemli, çünkü dünya keşfedebileceğimiz heyecan verici anlar, etkinlikler, deneyimler ile dolu. Varlıklarıyla hayatlarımızı canlandırarak günlerimizi renklendiren hobiler ise kendimizi gerçekleştirmenin en etkili yollarından biri.

Biliyoruz, ruhunda sonsuz bir yaratıcılık ve üretme arzusu var; beceri ve fikirlerini başkalarıyla paylaşmak için can atıyorsun. Peki hobilerin buna ne derecede hizmet ediyor? İşte bugün, içinde zaten var olan güzellikleri dışarı çıkarmana yardımcı olacak, seni gerçekten olduğun halinle yansıtacak hobilerle tanışmanın zamanı.

Mesela, bouldering! Yapay duvar tırmanışı da denilen bu spor, kapalı alanda ve yere yakın bir mesafede yapılıyor olmasına rağmen, kendinle yüzde yüz başbaşa olabildiğin, eksik ve güçlü yönlerini adeta yüzüne çarpan bir spor. Tırmanış sırasında yaşadığın zorluklarla baş etme şeklinden, kendine dengeli bir rota yaratma becerine; çok farklı yönlerini keşfedebileceğin bu spor ile öz farkındalığının arttığını ve karakterinin güçlendiğini göreceksin. Bu spora yönelmek istersen, yolunu Boulderhane’ye düşürebilirsin!

Aş Kendini: Sınırlarını Zorlayacak Hobi Önerileri
Aş Kendini: Sınırlarını Zorlayacak Hobi Önerileri

Okçuluğa ne dersin? Ekipmanlarını al yanına, EcoSport ile çık yola, hedefini belirle, odaklan ve atış! Kol ve sırt kaslarını, göz koordinasyonunu geliştirdiği gibi özgüveni artırmasıyla bilinen okçuluk sporu, seni içindeki maceracıyla buluşturabilir. Zihinsel canlandırma becerisinin odakta olduğu okçulukta, her atışı zihninde prova edeceğinden, hayal gücünün sınırlarını keşfedebilirsin. Mental ve fiziksel olarak sınırlarını daha fazla zorlamak istersen, seni 3D Okçuluk ile tanıştıralım! Açık arazide, köpükten yapılmış üç boyutlu hayvan hedeflerin kullanımıyla yapılan bu sporda, inişli ve çıkışlı patikalar arasından geçerek hedeflerine doğru koşmayı deneyimleyebilirsin. Okçuluk ile ilgileniyorsan, ilk adımı atmana yardımcı olması için Beşiktaş’taki Yaban Akademi’yi listene ekleyebilirsin.

Savunma sanatlarıyla aran nasıl? Pek aran yoksa bile, içindeki maceracıya kulak verip denemek isteyeceğini düşünerek, seni boks, Muay Thai, Judo, Jiu Jitsu, karate, kickboxing ve MMA tekniklerinin birleşiminden oluşan Krav Maga ile tanıştırıyoruz. Günlük hayattaki durumlar için oldukça etkili ve pratik hareketler öğrenebileceğin bu dövüş sporunda, kendi sınırlarını, neyi ne kadar iyi yapabildiğini yakından gözlemleme fırsatı bulacaksın. Öğrendiğin her teknik, kendine duyduğun güveni arttıracağı gibi, seni bazı noktalarda zorlayarak gelişmeni sağlayacak. Hadi, meydan oku kendine!

Aş Kendini: Sınırlarını Zorlayacak Hobi Önerileri
Aş Kendini: Sınırlarını Zorlayacak Hobi Önerileri

Erken uyan! Sabah 06.00’ya kur alarmını, herkes uyurken sen at kendini dışarıya. Atla bisikletine, alabildiğine gökyüzüne uzanan yeşil ağaçların arasında bisiklete binmenin keyfini çıkar. Ormanın boşluğunu ve sessizliğini izle, kuş seslerini dinle, kendinle kal. Tercih edebileceğin bir alternatif rota Belgrad Ormanı, diğeri ise Şile’de bulunan Saklıgöl’ün etrafındaki bisiklet parkurları. Gölün etrafında dağ bisikletiyle yapabileceğin biri kısa, biri uzun, iki tane parkur bulunuyor. Peki, sen neyi bekliyorsun?

Aş Kendini: Sınırlarını Zorlayacak Hobi Önerileri
Aş Kendini: Sınırlarını Zorlayacak Hobi Önerileri

Unutma, kendin için hangi hobiyi seçmiş olursan ol; yepyeni fikirlerle dolacak, hayatının pek çok alanında bakış açının genişlediğini görecek, potansiyelini doğru kullanarak özünü dışarı yansıtmanın mutluluğuyla dolacaksın. Çok iyi hissedeceksin! Erteleme, EcoSport ile bugün atıl yeni deneyimlere.

youtube play youtube play