Emek, tutku, huzur? Sizin “aşk”la bağdaştırdığınız kavramlar hangileri? Aşkı kutlamak fikri, yaşamın diğer bileşenlerinin yoğunluğu arasında çoğu zaman hakkını vermediğimiz bir klasik. Yılın en özel anlarına, renk katan dokunuşlarla eşlik eden Divan da bu Sevgililer Günü’nde #AşkiçinAşkla mottosunda yola çıkıyor. Aşkla yapılan her işin bir başka güzel olduğunun bilincinde olarak, bu özel anları hak eden aşklar için aşkla çalışıyor.

Ajandalarımız ve zihinlerimiz çoğu zaman yapılması gereken onlarca işle dolu. Hep bir sonraki adımı, daha çok başarmayı, yaptığımız her şeyde daha iyi olmayı düşünüyoruz. Bir yandan da geçmiş dönemlerin yavaşlığını, huzurunu ve hatta belki o dönemlerin ilişkilerini romantize ediyoruz. Oysa, bu sürekli daha fazlasını isteyen düzende aşık olabilmek, aşkla kalabilmek ve onu kutlayabilmek çok daha anlamlı. Çünkü aşk, yaşamımızı işgal eden tüm taleplerin ve zorunlulukların dışına çıkıp bir kişiyi olduğu halde kabullenmeyi seçmek anlamında geliyor. O’nunla geçirilen zamanlar, paylaşılan anlar, tatlar, zevkler tümü de bu yüzden çok özel.

İşte Divan da bu sınırlı ama dolu dolu anların öneminin farkında olarak restoranlar, otel ve pastanelerinde Sevgililer Günü’ne özel hediyeler ve deneyimler sunuyor. 12, 13 ve 14 Şubat tarihlerinde Divan restoranlarda aşkın harmonisini yakalayan tatlardan oluşan, özel menüleri denemek mümkün. Türkiye’nin birçok yerinde bulunan Divan otelleriyse Sevgililer Günü’ne özel olarak; romantik akşam yemekleri, canlı müzik ve hatta workshoplar gibi pek çok seçenekle karşımıza çıkıyor. Örneğin; Divan İstanbul‘da, bu yıl Sevgililer Günü’nde bir değişiklik yapıp farklı bir kültürün mutfağına yolculuk etmek için sushi ‘workshop’ına katılabilir veya Divan İstanbul Asia’da romantik bir akşam yemeğinizi canlı müzik eşliğinde yiyebilirsiniz!

Aslında bir insana dair ufak detaylara aşık oluyoruz. Gülümserken belirginleşen bir gamze, gergin anları yumuşatan bir mizah anlayışı, heyecanlandığında gözlerinde beliren ışık, ses tonu… O özel kişiyi kendisi yapan bu gibi nitelikler onu vazgeçilmez kılıyor ve bizi de onu gülümsetecek sürprizleri kovalamak için motive ediyor. Hediyeleşme ritüellerinde de sevdiği şeylere ait detayları yakalamaya çalışıyoruz. En sevdiği tatlar, kokular… İşte Divan Pastaneleri tam bu noktada devreye giriyor. Gül yaprakları ve fıstık notalarından oluşan Sevgililer Günü’ne özel pastayla hem görsellik hem de tat duyumuza hitap ediyor. Yedi farklı hediye paketi seçeneğiyse aradığımızı bulmayı kolaylaştırıyor.

Son olarak, Nisan, Mayıs aylarında Divan Bodrum’da konaklama şansından, özel bir akşam yemeği ve hediye paketlerine pek çok hediyeyi kazanma şansı yakalayabileceğiniz bir çekilişe katılmak üzere Divan Pastanelerinin Instagram hesabını takip edebileceğinizi hatırlatalım. O halde Divan’ın mottosundan yola çıkarak bu Sevgililer Günü’nü daha özel yapacak planlar için harekete geçmenin tam zamanı: “Aşk tutkudur ve bazen ihtiyacın olan tek şey O’dur.

Kapak Fotoğrafı: Divan