Emek, tutku, huzur? Sizin “aşk”la bağdaştırdığınız kavramlar hangileri? Aşkı kutlamak fikri, yaşamın diğer bileşenlerinin yoğunluğu arasında çoğu zaman hakkını vermediğimiz bir klasik. Yılın en özel anlarına, renk katan dokunuşlarla eşlik eden Divan, bu Şubat ayında #AşkiçinAşkla mottosunda yola çıkıyor. Aşkla yapılan her işin bir başka güzel olduğunun bilincinde olarak, bu özel anları hak eden aşklar için aşkla çalışıyor.

Ajandalarımız ve zihinlerimiz çoğu zaman yapılması gereken onlarca işle dolu. Hep bir sonraki adımı, daha çok başarmayı, yaptığımız her şeyde daha iyi olmayı düşünüyoruz. Oysa, bu sürekli daha fazlasını isteyen düzende aşık olabilmek, aşkla kalabilmek ve onu kutlayabilmek çok daha anlamlı. Çünkü aşk, yaşamımızı işgal eden tüm taleplerin ve zorunlulukların dışına çıkıp bir kişiyi olduğu halde kabullenmeyi seçmek anlamına geliyor. O’nunla geçirilen zamanlar, paylaşılan anlar, tatlar, zevkler tümü de bu yüzden çok özel.

İşte Divan bu sınırlı ama dolu dolu anların öneminin farkında olarak restoranları, otelleri ve pastanelerinde aşk ayı olan Şubat’a özel hediyeler ve deneyimlerle karşımıza çıkıyor. “Aşk”a özel hazırlanan ve Divan Şeflerinin hafızalardan silinmeyecek imza tatlarından oluşan bir menü sunuyor. Türk mutfağının geçmişinden ilham alan geleneksel lezzetleri modern yorumlarla buluşturarak zamansız bir gastronomi deneyimi vadeden Lokanta by Divan, Divan şeflerinin özel menüsü canlı müzik eşliğinde misafirlerini eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Haliç kıyısında yer alan ve tarihi yarımadanın büyüleyici güzelliğine tanıklık eden Halat by Divan ise Şubat ayına özel aperatif içecekleri ve özel menüsü ile aşkı kutluyor.  

Aslında bir insana dair ufak detaylara aşık oluyoruz. Gülümserken belirginleşen bir gamze, gergin anları yumuşatan bir mizah anlayışı, heyecanlandığında gözlerinde beliren ışık, ses tonu… O özel kişiyi kendisi yapan bu gibi nitelikler onu vazgeçilmez kılıyor ve bizi de onu gülümsetecek sürprizleri kovalamak için motive ediyor. Hediyeleşme ritüellerinde de sevdiği şeylere ait detayları yakalamaya çalışıyoruz. En sevdiği tatlar, kokular… İşte Divan Pastaneleri tam bu noktada devreye giriyor. Aşkı kutlamak için özel olarak tasarlanmış pasta, cupcake, tarçınlı kalpli kurabiye ve özel tasarımlı kutuda madlen ve pralin çikolatalarla aradığımız, üzerine düşünülmüş detaylarla güzelleşen seçenekleri sunuyor.

Son olarak, Şubat ayında aşk’ı Divan ayrıcalığıyla yaşamak isteyenler için Divan otellerinde ayrıcalıklı konaklama paketlerinin yanı sıra özel akşam yemeği, spa hizmeti ve özel ikramların da yer aldığını hatırlatalım!

Kapak Fotoğrafı: Divan