Önceden gece eğlenmeye çıkmak dendiğinde hepimizin ilk aklına gelen yer olduğundan emin olduğumuz, son yıllarda bu özelliğini yitirir gibi hissettirse de şu günlerde sahalara geri dönen Asmalımescit’in cıvıl cıvıl mekanlarını sizler için keşfettik. İçeri adımınızı attığınız anda sizi bitmek bilmeyen bir enerjiyle dolduran bu Asmalımescit mekanlarında nasıl sabah olduğunu anlayamayacaksınız!

Asmalımescit Gece Mekanları

Baylo Konum

Baylo
Baylo

Instagram / Facebook

Sabaha kadar dans etmeye hazır olun, Baylo’da zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız! Muhteşem müzikleri ve leziz kokteyllerine gelmeden önce, buranın dekorasyonunun Londra’da düzenlenen European Property Awards 2013 yarışmasında, Leisure Interior Design dalında birincilik ödülüne sahip olduğunu da söyleyelim. Sade detayları ve samimi atmosferiyle Baylo, sizi birbirinden güzel kokteylleri de büyülüyor. Özellikle Gin Ginger’ı mutlaka denemelisiniz! Burada her Perşembe, Cuma ve Cumartesi gecesi gerçekleşen DJ performansları ile müziğin tadına varabilir, özel günlerinizi organize edebilirsiniz. Ayrıca Baylo’da yalnızca hafta sonu değil; gelenekselleşen “Baylo Haftaiçisi” programı sayesinde her Çarşamba sevdiğiniz 90’lar Türkçe Pop şarkıları eşliğinde dans edebilir, haftanın ortasında da eğlenceye doyabilirsiniz!

Instagram | Websitesi

On Pera Konum

Baylo’da delice dans ettiyseniz, sıra Off Pera adıyla bildiğimiz, şimdilerin On Pera’sında. Küçücük, çok sıcak, özgün, bir o kadar da çılgın bir mekan. İçeri girdiğinizde dekorasyonu ile sizi büyülüyor: barın hemen yanında yukarıya çıkan bir merdiven var, burası DJ’in alanı. Aşağı kat ise tamamen size ait! On Pera, özenle hazırlanan kokteylleriyle de fark yaratıyor: Nar Çiçeği’ni mutlaka denemelisiniz! Ayrıca On Pera, her gelişinizde sizi yeni bir müzik tarzıyla karşılıyor: techno, hiphop, Türkçe nostalji ve çok daha fazlası. Kendini sürekli geliştiren ve size yeni deneyimler yaşatmayı hedefleyen On Pera’nın programlarını mutlaka takip edin.

Instagram | Facebook

Corridor Pera Konum

Zamanında Nişantaşı’nda hepimizin sık sık gittiği Corridor, bildiğiniz gibi bir süredir Asmalı’da. Bölgeye getirdiği hareketlilik, anlatılmaz yaşanır cinsten. Özellikle saat 23.00’ten sonra harika bir kitlenin akın ettiği, dolup taşan mekan tüm özellikleriyle enerjinize enerji katacak nitelikte. Yüksek tavanlı oluşu, geniş dans alanı ve bar bölümüyle oldukça ferah bir atmosfere sahip mekanda dilediğinizce eğlenebilir, geç saatlere kadar dans edebilirsiniz!

Instagram | Facebook

Birdy Pera Konum

Birdy Pera
Birdy Pera

Muhteşem Haliç ve Boğaz manzaralı bir terasta güzel müzik ve dansın keyfine varmaya ne dersiniz? Birdy Pera bunun için biçilmiş kaftan! Cuma ve Cumartesi 04.00’e kadar açık olan mekanda, hafta içi de geç saatlere kadar eğlenebilir; değişen DJ performansı programıyla her gittiğinizde yeni bir eğlence ile tanışabilirsiniz. Deli gibi dans edip manzaranın keyfini çıkarın, bir yandan da Birdy Pera’nın Eagle ve Albatros kokteyllerini yudumlamanın tadına varın. Asmalımescit gecelerini eski parlak günlerine kavuşturmada oynadığı büyük rol ile burası çok çılgın!

Instagram | Facebook

Moretenders’ Cocktail Crib Konum

 Moretenders’ Cocktail Crib
Moretenders’ Cocktail Crib

Hepimizin severek gittiği 5 Cocktails & More, artık Moretenders’ Cocktail Crib ismiyle Asmalı’nın kalbinde! Etkileyici dekorasyonu mekana ilk girdiğiniz andan itibaren sizi kendine çekiyor, lezzetli kokteylleriyle ise keyfiniz tamamlanıyor. Gelelim en büyük sürprize: Akın Kayışoğlu, Türkiye’de bir ilke imza atıyor ve yenilebilir süslemelerle kokteyllerin lezzetine lezzet katıyor. Bu süslemelerin özelliği ise çok farklı: her biri tamamen size özel olarak hazırlanıyor. İster isminiz, ister en beğendiğiniz sanatçı, ister tamamen farklı bir konsept; yaratıcılığınızın sınır tanımasına izin vermeyin ve hayallerinizdeki kokteylle burada tanışın!

Instagram | Facebook

Parantez Bistro Konum

Gece Parantez Bistro’ya uğramadan biter mi sizce? Mekanın yola çıkış noktası; günlük hayatın koşturmacalarına, bazen de sıkıntılarına bir mola vermek için “parantez” açmak gerektiği düşüncesi. Sizce de çok yaratıcı değil mi? Asmalı’nın en eskilerinden oluşu, eğlenceli çalışanları ve birbirinden farklı kokteylleriyle gecenize renk katan Parantez Bistro’nun Bitter Mojito’sunu ve her zaman en sevdiğimiz içkilerden olan salatalıklı cin toniği mutlaka denemelisiniz!

Instagram | Websitesi

İlginizi çekebilir: İstanbul’un En İyi Kokteyl Mekanları Mercek Altında!