Önümüzdeki 5 yıl içinde global şirketlerin %74’ünün hibrit ofis çalışma sistemine geçmeyi planladıklarını biliyor muydunuz? 2023 yılında taze taze yapılan bir araştırmaya göre ise; şimdiden hibrit, yani haftanın belirli günlerini ofiste belirli günlerini ise ofis dışında çalışarak değerlendiren çalışanların mutluluk oranı %20 artmış durumda. Peki neden hibrit çalışma sistemi, geleneksel ofis anlayışından daha mutlu ediyor? Sizin için, Assembly Buildings’in çalışma alanı konusundaki ütopyaları gerçeğe dönüştüren yapılarından aldığımız ilhamla yaratıcı işler ortaya çıkarmanın sırrını araştırdık. 2017’de, hospitality standartlarını yükseltmek amcıyla kurulan Assembly, çalışma alanına çalışanların deyim yerindeyse “ağırlandığı”, mutlu edildiği bir iş kulübü mantığı ile yaklaşıyor. Well-being seviyesini her şeyin önünde tutarak iş yaşamını etkinliklerle ve sosyal ağlarıyla besliyorlar. Gelin, Assembly ile “mutlu çalışma yerimizi” birlikte bulalım!

Daha Verimli Bir Çağ Başlıyor.

Hibrit çalışma düzeni demek, iş-hayat dengesinin sağlanması demek. Oxford University’nin 2019 yılında yaptığı geniş çaplı araştırmaya göre iş-hayat dengesinin incelikle kurgulandığı alanlarda, iş performansı ve verimlilik %19 artıyor. Assembly Buildings de tam da bu noktada hayatlarımıza giriyor.

Assembly; konforu, üst düzey talepleri ve iş dünyasının hak ettiği tüm lüksleri bünyesinde barındıran bir çalışma ekosistemi. Bu ekosistemde, başarılı bir işletme kurmak, yönetmek ve sürdürmek için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. İşinize odaklanırken düşünmek istemeyeceğiniz minör detaylardan, majör ihtiyaçlara uzanan bir servis ağına sahipler. Sadece okurken bile iş kurmak isteği ile dolacağınızı düşünüyoruz.

Assembly Komünitesine Dahil Olunca…

Assembly’lerde ihtiyacınıza, şirketinizin büyüklüğüne göre ofis seçebiliyorsunuz. Hemen taşınmaya müsait ve çok şık Suite Ofislere sahipler. İster 90 m2 alana ihtiyacınız olsun, ister 2000 m2, tüm ofis operasyon, yönetim ve sosyal ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek Assembly Enterprise servisleri sunuyorlar.

Assembly’nin ayrıcalıklı mekanlarında işleri bir üst seviyeye taşırken, üyelik seçeneklerinden Assembly Club Membership, Assembly Club Premium Membership veya Everyhouse Membership arasından size uygun olanı seçerek ortak alanlarda çalışabiliyor ve misafirlerinizi Assembly Buildings ile şık salonlarda ağırlayabiliyorsunuz.

Toplantılarınız için gelişmiş video konferans ve ses sistemine sahip toplantı salonlarını kullanabiliyor, birebir görüşmeleriniz için özel olarak tasarlanmış kabinlerden faydalanabiliyorsunuz. Kurumsal etkinlikler için etkinlik alanlarını kiralayabiliyor ve Assembly ev sahipliğinde düzenlenen tüm etkinliklere katılım sağlayabiliyorsunuz. Bizce sonuncu madde özellikle önemli. Çünkü evden çalışma ile hibrit çalışma arasındaki en can alıcı fark, sosyal ağlarınızı genişletme imkânı değil mi?

Ayrıca “Dedicated Desk”, geliştirilmiş sanal ofisler, şehrin farklı ve prestijli noktalarında, Assembly hizmetleriyle donatılmış tam izole Apart Offices seçenekleriyle, ofisinizin yerini çalışanlarınızın yerleşim alanına uygun bir lokasyonda da tercih edebiliyorsunuz. Toplantı odaları, etkinlik salonları, podcast stüdyoları, spor salonu, uyku odası, kış bahçesi, Boardroom ve kokteyl düzenlemeleri, Assembly komünitesine dahil olmanın getirdiği ayrıcalıklardan bazıları.

Lokasyon: İş Dünyasının Kalbi

Assembly’ler İstanbul ve Ankara’nın çok değerli lokasyonlarına kurulmuş durumda. Nefes alan yapısı, diğerlerinden ayıran bahçesi ve şehrin tüm noktalarına yakınlığıyla Levent Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan Ferko Signature, River Plaza, 1. Levent Plaza binalarında Assembly bünyesindeki yapılar için yaratıcı, etkili ve tasarım harikası bir ortam yaratılmış. Anadolu Yakası’nda ise Assembly Mesa Koz, Kozyatağı’nın ulaşım ve finans merkezlerine yakınlığını, üst segment mimari anlayışını ve metropol yaşamının tüm getirilerini Assembly yapısındaki işletmelere sunuyor.

Gelelim Ankara’ya. Ankara’da Avrupa havasını yaşamak istersek nereye gideriz? Elbette Kudüs Caddesi’ne. Hem lüks bir rezidans hem de AVM olarak tasarlanan One Tower’da bulunan Assembly One Tower, Ankara iş hayatına kusursuz teknolojik altyapıyı ve “yok” cevabının bulunmadığı hizmetleri sağlıyor. İşlevsel ortak alanların yanında, Arc Brasserie ile gerçekten fark yaratıyor.

Ayrıca Assembly’nin sokak modasından aldığı ilhamla yarattığı yeni markası A Lokal, şehrin interaktif yeni lokalleri olma hedefiyle 2024 başında Kağıthane Cendere’de açılıyor.

Sıra Geldi: Arc Brasserie

İş yemeklerinin, iş yaşamı için ne kadar önemli olduğu tartışılmaz. Assembly bünyesindeki Arc Brasserie’de toplantı odalarının sunamadığı samimiyet, USLA danışmanlığında hazırlanan menülerle bir araya getirilmiş.

Arc, iş yemekleri, eğlenceli akşamlar, özel etkinlikler ve misafir ağırlamaları için yepyeni ve oldukça keyifli bir ortam sunuyor.Assembly üyelerini öncelikleyen restoranda deneyimlenebilen tabaklar eşliğinde atılacak imzaları görür gibiyiz.

Assembly komünitesinin bir parçası olmak ve iş yaşamınızda oyunu bir üst seviyeye taşımak için Assembly hakkında merak ettiğiniz her şeyi buradan inceleyebilirsiniz.