Hayatınızda deneyimine deneyim katarken genç kalmayı, sakin bir liman gibi güvende hissettirirken ruhundaki gençliği korumayı, her türlü değişime uyum sağlarken vazgeçilmezliğini yitirmemeyi başaran kaç kişi var? Eğer şanslıysanız birden fazla isim sayabilirsiniz ama tüm listelerin başındaki ortak isim şüphesiz annelerimiz. İçinde oldukları her anı güzelleştiren annelerimiz özel gün bahanesi altında klasik bir ışıltıyla şımartılmayı hak ediyor. Biz de Assos Pırlanta’nın annelerimizin hayat boyu kullanacakları zamansız, şık ve modern tasarımlarından aldığımız ilhamla, pırlanta ile annelerimizle ilişkimiz arasındaki 5 benzerliğin bir listesini hazırladık, gelin birlikte bakalım.

1. Doğa Belirler, İnsan Şekillendirir.

Pırlantanın özelliklerini doğa belirler. Tıpkı anne ve çocuk arasındaki ilk buluşmada oluşan ve mantıkla açıklayamadığınız o kırılmaz bağ gibi gibi. Doğaldır, sadece ona özel bir tabiatı vardır, kusurları bile biriciktir. Annelerimizin gözündeki yerimizden mi yoksa pırlantadan mı bahsediyoruz karıştı değil mi? Çünkü çok benziyorlar. Bütün insan ilişkilerinden ayrılan güçlü güçlü bir temel üzerinde, değişimler ayak uydurdukça, emek verdikçe şekillenen ve kusursuzlaşan bir ilişki tıpkı pırlanta gibi.

2. Asla Eskimez.

Pırlantanın modası geçmez diye bir şey yoktur, çünkü hiçbir zaman “moda” olmamıştır zaten. Kıymeti yıllara göre azalıp artmaz. Hep orada bir yerlerdedir, var olan güzelliklerine yenilerini ekler, nesilden nesile aktarılır. Tıpkı annelerimizle aramızda olan o sarsılmaz bağ gibi.

3. Hem Dayanıklı Hem Narindir.

Pırlanta, yeryüzünde var olan en sert maddelerden biridir. Çizilme, ısı, kırılma gibi faktörlerden muaftır. Bu kadar dayanıklı olmasına rağmen yine de korunmaya muhtaçtır. Taşınızı tam sarıp sarmayalan bir montüre oturtmazsanız kaybolup gidebilir. “Nasıl olsa dayanıklı” diye ihmal edilmeye gelemez. Tıpkı… Ne gibi diyeceğimizi biliyorsunuz.

4. Şeffaftır.

Annelerimizle ilişkimiz şeffaftır. Üzerine düşünmeden, kendimizi filtreleme ihtiyacı hissetmeden duygularımızı paylaşabilmenin, niyet okumak zorunda kalmadan duyduğumuz şeylere bayılmasak da sadece bizi daha iyiye teşvik etmek için söylendiğini bilmenin ayrıcalığının yeri tutulabilir mi? En ufak bir bulanıklık bile bu şeffaf kalitesini bozmaz mı? Bütün kirlerden uzak tutmaya çalışmamız hep bu yüzden; berrak kalsın diye. Arada lekeler oluşur, iki kişi var gücüyle yeniden berraklaştırır. Pırlantanın da maddi manevi değerini belirleyen en önemli unsurlarından biri kesinlikle rengi ve berraklığı değil mi?

5. Nesilden Nesile Aktarılır

Gittikçe ona benzemek, başlangıçta bundan korkmak sonra keyif almak… Pazar kahvaltısı ritüellerinden, kopan bir düğmeyi dikebilmek gibi küçücük ama önemli becerilere dek ondan öğrendiğimiz kendi çocuklarımıza aktarabilmek. En güzel anılarımızdaki yerini yaşatmak ve o güzel anları bir sonraki kuşakla paylaşmak… Tıpkı zamansız bir pırlanta gibi nesilden nesile aktarılacak tüm bu detaylar yaşamı özel ve önemli kılıyor.

Bu yüzden eğer “Ne gerek vardı?” şokunu yaşamadan hediye kabul etmeyi bir türlü öğrenemeyen annenizin yüzündeki aydınlanmayı görmek isterseniz ona bir sürpriz yapıp Assos’un Anneler Günü’nü unutulmaz kılacak seçkisinden bir tasarım hediye edebilirsiniz. Söylemek istediğiniz birçok şeyi sizi temsilen söyleyeceğinden eminiz. Assos’un modern, şık ve genç çizgisinden ödün vermeden hazırladığı zarifliğin yansıması vazgeçilmez pırlanta bagetler, klasik şıklığın temsilcisi pırlanta tektaşlar, pırlantaların ve renkli taşların buluştuğu kolyeler, göz alıcı pırlanta setler ve nesilden nesile aktarılacak eşsiz elmaslar seçim yapmayı keyifli şekilde zorlaştırmak için sizi bekliyor. Anneniz için en uygun modeli keşfetmek için buraya tıklayın!