Sizce neden aşkımızı anlatmak için pırlantayı seçiyoruz? Reklamlar öyle yapmamızı söylediği için mi? Yoksa sırf âdet yerini bulsun diye mi? Hiç sanmıyoruz. Neden başka değerli taşlar değil de pırlanta sizce? Daha parlak diye mi, alışkanlıktan mı? Bunun cevabı da aynı, hiçbiri. Pırlanta seçiyoruz, çünkü pırlanta ile aşk birbirine çok benziyor. Sandığımızdan bile daha çok. Assos Pırlanta’nın “Olsa olsa Assos Aşığı” mottosundan aldığımız ilhamla, pırlanta ile aşk arasındaki 5 benzerliğin bir listesini hazırladık, gelin birlikte bakalım.

youtube play youtube play

1. Doğa Belirler, İnsan Şekillendirir.

Pırlantanın özelliklerini doğa belirler. Tıpkı onu ilk gördüğünüzde aranızda oluşan ve mantıkla açıklayamadığınız kimya gibi. Doğaldır, sadece ona özel bir tabiatı vardır, kusurları bile biriciktir. Aşkınızdan mı yoksa pırlantadan mı bahsediyoruz karıştı değil mi? Çünkü çok benziyorlar. Önce ona rastlarsınız, sonra iki kişi olursunuz ve başlarsınız ilişkinizi şekillendirmeye. Baget mi olacak, Emerald mı? Princess bir naturanız mı var yoksa Marquise mi? Emek verdikçe şekillenir ve kusursuzlaşır aşkınız, tıpkı pırlanta gibi.

2. Asla Eskimez.

Pırlantanın modası geçmez diye bir şey yoktur, çünkü hiçbir zaman “moda” olmamıştır zaten. Kıymeti yıllara göre azalıp artmaz. Hep orada bir yerlerdedir, bulup hiç yanından ayırmayacak kadar değer veren birini bekler sadece. Tıpkı aşk gibi.

3. Hem Dayanıklı Hem Narin.

Pırlanta, yeryüzünde var olan en sert maddelerden biridir. Çizilme, ısı, kırılma gibi faktörlerden muaftır. Bu kadar dayanıklı olmasına rağmen yine de korunmaya muhtaçtır. Taşınızı tam sarıp sarmayalan bir montüre oturtmazsanız kaybolup gidebilir. “Nasıl olsa dayanıklı” diye ihmal edilmeye gelemez. Tıpkı… Ne gibi diyeceğimizi biliyorsunuz.

4. Şeffaftır.

Gerçek aşk şeffaftır, en ufak bir bulanıklık aşkın kalitesini bozmaz mı? Bütün kirlerden uzak tutmaya çalışmamız hep bu yüzden; berrak kalsın diye. Arada lekeler oluşur, iki kişi var gücüyle yeniden berraklaştırır. Pırlantanın da maddi manevi değerini belirleyen en önemli unsurlarından biri kesinlikle rengi ve berraklığı değil mi?

5. Nadiren Bulunur.

Geldik en sevdiğimiz benzerliğe. Pırlanta da aşk da her an her yerde rastlayacağımız türde bir ikili değil. Bazen kilometrelerce kazı yapmak, bazen tesadüflere inanmakla bulunur. İkisinin de gerçeğini bulmak ciddi bir çaba ve inanç ister. Bizce en çok da bu nadirlik özelliği bakımından yıllardır aşkı anlatan en doğru hediyedir.

Bu yüzden eğer aşkın gerçeğini bulacak kadar şanslı olan bir “Assos Aşığı” iseniz, ona bir sürpriz yapıp Assos Pırlanta hediye edebilirsiniz. Söylemek istediğiniz birçok şeyi sizi temsilen söyleyeceğinden eminiz. Aşkınızın şekline en uygun modeli keşfetmek için buraya tıklayın!