Bu hafta sonu da İstanbul’da deyim yerindeyse yok yok… Rock’tan dans’a, pop’tan tiyatro oyununa kadar birçok seçenek sizi bekliyor. Ben de Cuma mesai bitimiyle Pazar akşamına kadar neler yapılabilir diye baktım ve aşağıdaki seçenekleri belirledim.

22 Mart Cuma

Athena Akustik Konser @ Babylon

Bu hafta en çok beklediğim konser! Athena’nın ne kadar iyi bir konser grubu olduğundan, sahnede ne kadar eğlenip eğlendirdiklerinden, şarkılarıyla insanları nasıl dans ettirdiklerinden bahsetmeyeceğim burada. Zira bir Athena konserine gelip birebir şahit olmanız gerekli bence. Cuma gecesi de Athena’yı akustik konserleriyle izleme fırsatı varken kaçırmayın derim.

Mehmet Erdem @ Jolly Joker

Son olarak Tanju Okan’ın klasikleşmiş şarkısı ‘Kadınım’ yorumuyla kendiden söz ettiren Mehmet Erdem, Cuma gecesi şarkılarıyla Jolly Joker’de olacak. Daha önceki konserlerinde bulunduğumdan rahatlıkla diyebilirim ki Cuma gecesi tercihiniz Mehmet Erdem’den yana olacaksa zamanın nasıl akıp geçtiğini anlayamayacaksınız. Mehmet Erdem ve orkestrası, şarkılarıyla sizi güzel ve keyifli bir yolculuğa çıkartacak.

Elif Çağlar @ Alt

Dinlemediyseniz, izlemediyseniz, tanışmadıysanız daha önce, mutlaka ama mutlaka Elif Çağlar ile tanışmanızı, dinlemenizi ve konserine gidip izlemenizi tavsiye ederim. İlk anından sonuna kadar büyülü bir konser sizi bekliyor olacak Alt’ta. Elif Çağlar’ın sesini yorumlamak bana düşmez; tek söyleyebileceğim ne söylerse söylesin dinlenecek isimlerden. Cuma gecenizi caz dolu geçirmek isterseniz yolunuz Alt’a düşsün.

 

23 Mart Cumartesi

Jamie Lidell @ Salon İKSV

XOXO’ya verdiği röportajda Jamie Lidell, “Ben bir müzik bağımlısıyım, o beni kontrol ediyor, ben onu kontrol edemiyorum!” diyor. Yayınladığı albümlerle sadece anavatanı İngiltere’de değil, dünyada milyonlarca kişiyi kendine hayran bıraktıran Lidell, Cumartesi gecesi Salon İKSV’ye kendi adını taşıyan son albümüyle konuk oluyor. Bu şöleni kaçırmayın.

Mabel Matiz @ Favela

Şarkı sözleriyle farkını ikinci albümü “Yaşım Çocuk”ta da ortaya koyan Mabel Matiz, yeni ve ilk albümündeki şarkılarından hazırladığı seçkiyle Favela’da olacak. Dinleyici kitlesi her geçen artan ve konserlerinden övgüyle bahsedilen Mabel Matiz’i daha önce izlemediyseniz Cumartesi gecesi tercihiniz olabilir.

Tekfen Filarmoni Orkestrası @ Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium

Evgeny Bushkov yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası, trompet sanatçısı Sergei Nakariakov’u ağırlayacağı konseriyle Cumartesi gecesi Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da olacak. Nakariakov, Çaykovski’nin Rokoko Teması Üzerine Çeşitlemeler adlı eserininin flugelhorn için olan uyarlamasını yorumlarken; orkestra, Alemdar Karamanov’un oda orkestrası için yazılmış “İthaf” isimli eseriyle, Beethoven’in 4 numaralı senfonisini seslendirecek.  Tercihiniz klasik müzikten yanaysa programınız belli.

 

24 Mart Pazar

Güldür Güldür @ Beşiktaş Kültür Merkezi

“İnsanlar Alemi” olarak tanıdığımız komedi-tiyatro şovu yeni adı “Güldür Güldür” ile yoluna devam ediyor. Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sergilenen şovda Ali Sunal, Alper Kul, ve Aylin Kontente‘ye Doğa Rutkay, Çağlar Çorumlu, Sıla Çetindağ, Onur Atilla, Onur Buldu, Ozan Akbaba, Hande Dane, Şirincan Çakıroğlu, Pınar Şenol, Doğukan Polat ve Aziz Aslan kalabalık oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Günlük hayatta başımıza gelen olayların farklı bakış açılarıyla irdelendiği bu şovu kaçırmamanız tavsiye edilir.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?