Birbirinden keyifli festival programlarıyla geçirdiğimiz coşku dolu yaz günlerinde, 15. kez bizlerle buluşan One Love Festivali ile hepimiz dansa, iyi müziğe ve gerçek bir festival atmosferine doyduk. 20 Temmuz’dan başlayarak ertesi sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden festivalin, bizim için en büyük sürprizlerinden biri ise, bizleri Ikaru’dan Mind Shifter’a birbirinden yetenekli isimlerle buluşturan Audioban Music Embassy Sahnesi ile geçirdiğimiz harika zaman oldu!

Peki, Audioban Music Embassy Sahnesi’nde neler deneyimledik?

Audioban Music Embassy Sahnesi’nin bizleri heyecanlandıran ilk ismi, Ankara çıkışlı Ikaru idi. Downtempo temeller üzerine electronica, chill-out ve ambient türlerinden beslenerek inşa ettiği özgün müziğiyle Ikaru konserinde, doğaçlamanın gücünü hissettik, grubun elektronik ve akustik enstrümanları yorumlama şekillerine hayran kaldık. Şehrin karmaşasının kıyısında, Audioban Music Embassy’nin güzel atmosferinde Ikaru’nun spiritüel setiyle arındık.

Biraz rock’n’roll zamanı! Gitarda Ediz, davulda Renan, bass ve vokalde ise Gizem’den oluşan, gruptaki herkesin aynı zamanda vokal yaptığı, üç kişilik harika bir grup olan Al’York; eskinin blues, punk ve rock’n’roll’undan, günümüzün ise Foo Fighters, Queens of The Stone Age gibi isimlerden aldığı ilhamla bize harika bir konser deneyimi yaşattı. Ankaralı üçlü, geçtiğimiz günlerde yayımladıkları Jacques Dutronc cover’ı “Le Responsable” dahil en dinamik şarkılarını One Love Festival dinleyicisiyle paylaştı. Enerjileri sahneden taşıp seyirciyi de sardı!

Ve sıra, elektronik, synth pop/synthwave grubu Mind Shifter‘daydı! İlk albümü “Disconnected Space”, EP’leri “Another Life” ve “Horizon” ile tanıdığımız grup, yeni albümünden ilk single “E.I.N”ı 19 Temmuz’da bizlerle buluşturmuştu. E.I.N’ı hemen ertesi gün, kendilerinden dinlemenin keyfini siz düşünün! Mind Shifter’ın kayıtlarını çok seviyoruz ama sahnede elle tutulur bir elektrik yaratan canlı performanslarına tanık olmak gerçekten ayrı bir keyifti.

Audioban Music Embassy Sahnesi’ni coşturan bir diğer isim de In Hoodies‘di! 2016’da ilk albümü “A Lunar Manoeuvre”ı bizlerle buluşturan ve evrensel müzik anlayışının bir getirisi olarak Bursa’dan Londra’ya uzanan yolculuğuyla ilgileri üzerine toplayan In Hoodies’i henüz yayımlanmamış şarkısı “Remains”i de ilk defa Audioban Music Embassy sahnesinde paylaştı. Konser boyunca eğlenceye tam anlamıyla doyduk diyebiliriz!

Audioban Music Embassy Sahnesi’nde son olarak ‘Arzu Ütopyası’ anlamına gelen Hedonutopia‘yı dinledik. “Ucube Dizayn”, “Yarı Cennet” ve “Yakamoz Sandalı” albümleriyle tanıdıdığımız grup; sahneyi elektronik ritimler, uçuşan melodiler ve uzaktan geliyormuş gibi duyulan derin vokaller ile doldurarak bizlere fazlasıyla özgün ve deneysel bir müzik deneyimi sundu. Hedonutopia’nın Şizolar, Bil Ki, Sev Beni gibi dinleyicide ayrı bir yeri olan şarkıları, bir ağızdan söylendi. Hedonutopia’nın melankolik tarzına bayıldık!

Audioban Music Embassy’de birbirinden eğlenceli konserlerin yanı sıra müzik eksenli deneyimlerle de buluştuk. İlk dakikasından gecenin son anına kadar eğlenceye ve müziğe doymamızı sağlayan Audioban Music Embassy Sahnesi’ni bir kez daha dinlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN