Audioban, sanatçıları ve müzik sahnesinin farklı alanlarında çalışan isimleri, çeşitli mekanlarda gerçekleştirdiği etkinliklerde bir araya getiren yepyeni bir müzik platformu. Etkinlik programında konserler, DJ performansları, söyleşiler, atölye çalışmaları ve daha pek çok yaratıcı organizasyon olan Audioban’i gelin, yakından tanıyalım. 

Audioban

Audioban, müzik tutkunlarını yaratıcı kurgularla düzenlediği etkinliklerde yeni keşiflerle tanıştırmayı hedefleyen, ilhamını üretme ve paylaşma isteğinden alan bir müzik platformu. İnsanları müzik ile ortak paydada buluşturmayı hedefliyor ve programında kulağı yeni müziklere açık olan herkesin ilgisini çekecek bir şeyler bulabileceği, kendini hiçbir müzik türüyle sınırlamayan bir oluşum. Türkiye’den yeni sesleri dinleyiciyle buluşturan Audioban, sosyal yaşamın her alanını farklı deneyimler ile canlandırıyor. Müzik etkinliklerinin bilindik konser mekanlarının dışına çıkarılmasını ve şehrin farklı noktalarında yeni paylaşım alanlarının yaratılmasını hedefliyor.

Şimdilerde Birlikte Güzel ile yeni bir iş birliğine imza atan Audioban’in web siteleri ve Instagram hesaplarından takip edebileceğiniz etkinlik programında konser ve DJ performanslarının yanı sıra atölye çalışmaları, söyleşiler, plakçılarda buluşma organizasyonları ve müzik kolektifleriyle gerçekleştirilecek ortak projeler var.

Audioban Etkinlikleri

Audioban

_12 Aralık, Çarşamba: Audioban’ın Kadıköy’deki ofisinde gerçekleşecek söyleşide Candaş Şişman, sesin farklı mecra ve disiplinlere nasıl entegre edildiğini ve aynı anda farklı duyulara hitap eden multi-sensory enstalasyon tasarımlarını anlatacak.

_14 Aralık, Cuma:  Cabin Crew başlığıyla Citizen Taksim’de gerçekleşecek olan etkinlikte, Aleksandır ve Supu’nun back to back DJ seti size eğlence dolu bir gece yaşatacak.

_15 Aralık, Cumartesi:  Audioban’ın bağımsız plak şirketi Partapart ile bir araya geleceği Audioban Meets Partapart Label Nights gecesinde, Mecra Kadıköy’de; Nektar, Forlorn Hope, FFRW’nin setleri ve Z-Axis ile Orda’nın canlı performanslarıyla unutulmaz bir geceye hazır olun.

_16 Aralık, Pazar:  Preloved: İkinci El Enstrüman ve Ekipman Takas Pazarı ikinci defa düzenleniyor. Ekipman arayanlar, ekipmanını satmak, paylaşmak ya da takas etmek isteyen müzisyenler ve yine ikinci el enstrüman üzerine uzmanlaşmış koleksiyonerler bu etkinlikte bir araya geliyor. Audioban sponsorluğunda, TAK’da gerçekleşecek.

_19 Aralık, Çarşamba: Bir yılbaşı etkinliği var sırada! Soho’da Eray Düzgünsoy’un unutulmaz DJ performansı eşliğinde harika bir gece geçirebilirsiniz.

_22 Aralık Cumartesi: Audioban ekibi her ay yaptıkları “Audiobeats” partisini bu yıl erken yılbaşı kutlaması için Audioban ofisine taşıyor.

_28 Aralık, Cuma: Plak Pazarı adı altında türlü plakçılar eşliğinde gerçekleşecek olan, güzel müzikler dinleyebileceğiniz keyifli etkinlik, Bina’da sizleri bekliyor olacak.

Audioban, keyifli etkinlikleriyle birlikte Türkiye’de müzik sektörüne getirdiği dinamizm ile büyük bir boşluğu doldurma yolunda oldukça yaratıcı ve keyifli bir oluşum, takipte kalın!

audiobanmusic.com/

Instagram: @audiobanmusic