Daha ayın başlarındayız, bir sürü gün var önümüzde, nasıl oluyor da bu ayın favorisini seçebildi diye düşünür müsünüz bilemem; ama Basta’ya gidince beni daha iyi anlayacaksınız zannederim ki! Buradaki lezzetleri deneyen biri, bu ay bundan iyisini göremem diyebiliyor gönül rahatlığıyla…

Konum

basta 1
Basta!

Michelin yıldızlı restoranlarda çalışmış iki başarılı şef, Kaan Sakarya ve Derin Arıbaş, yıllardır yoğun emekler vererek biriktirdikleri tecrübeleri eşliğinde sokak yemeklerini yeniden yorumladıkları Basta Street Food Bar ile karşımızdalar. Kadıköy’de Rexx sinemasından sahile doğru yürürken mutlaka gözünüze takılacaktır Basta. Hemen sağdaki sokağın köşesinde, oldukça şık, sade ve küçük bir mekan. İçeride tadacağınız yiyeceklerin lezzetleri ise inanılmaz.

basta 2
Basta!

Ezberlediklerinizi unuttun gitmeden önce. Burada sizi çok farklı bir dürüm deneyimi bekliyor. Kuzu, dana, sucuk dürüm gibi seçeneklerin yanı sıra, vejetaryenlerin de unutulmadığı dürüm çeşidi ve humusla günün salatasını da mevcut. Ben ilk gittiğimde humus ve yeşil zeytin ve bulgurla hazırlanan günün salatasını denedim. Humus, bugüne kadar yediklerim arasında en iyisiydi diyebilirim; ancak gelmişken dürüm seçeneklerinin de tadına mutlaka bakın. Dürümlerin en büyük farkı, içerisinde bulunan etlerin pişirilme tekniği, kendi üretimleri olan soslar ve özel olarak seçilen malzemeler. Mevsime uygun ve taze olmaları da apayrı bir güzellik. Yemek sonrası şöyle bir Fransa havası alalım derseniz vanilyalı sütlacı ya da Paris brest tatlısını tavsiye edelim. Hala duruyor musunuz? Kadıköy’e koşun!

Basta! Street Food Bar Adres: Caferağa Mah. Sakız Sok. No:1 Kadıköy / İstanbul