Her ay bir sürü yer keşfediyorum; ancak yalnızca iki üç tanesi buraya yeniden gelmeliyim dedirtiyor. Bir kez daha burada olmalıyım, arkadaşlarımı da getirmeliyim diye şiddetle düşündüğüm yerlerse ayın favori keşfi yazılarıma konu oluyor. Bu ay RAF, favorim!

Öncelikle söylemeliyim, ne zamandır gitmediğimden mi bilemedim; ama Sarıyer’in havası buralardan farklı. Nefes aldığınızda, birçok yerden daha temiz bir havayla karşılandığınız aşikar. Tüm bunlar aklınızdan geçerken Reşitpaşa’da Tuncay Artun Caddesi’ndeki RAF ile karşılaşıp, vay canına demenizse olası. Su yeşili kapılara karşı son zamanlarda pek ilgiliyiz zaten. Ne güzel bir yer deyip büyüsüne kapılarak içeri girdiğiniz dakikadaysa sette sergilenen tatlıları görüp, önünüzdeki dakikaların lezzetli geçebileceğini düşünüyorsunuz. Biraz ilerde solda ise mezeler ve zeytinyağlı, sağlıklı seçeneklerle karşılaşıyorsunuz. Uzun çalışma masasına bırakın kendinizi. Benim gibi işleri fazla karıştırmadan (aynı anda tabule yiyip kahve içtim) lezzetlerin tadına bakın bir bir.

Öncelikle söylemeliyim, ne zamandır gitmediğimden mi bilemedim; ama Sarıyer’in havası buralardan farklı. Nefes aldığınızda, birçok yerden daha temiz bir havayla karşılandığınız aşikar. Tüm bunlar aklınızdan geçerken Reşitpaşa’da Tuncay Artun Caddesi’ndeki RAF ile karşılaşıp, vay canına demenizse olası. Su yeşili kapılara karşı son zamanlarda pek ilgiliyiz zaten. Ne güzel bir yer deyip büyüsüne kapılarak içeri girdiğiniz dakikadaysa sette sergilenen tatlıları görüp, önünüzdeki dakikaların lezzetli geçebileceğini düşünüyorsunuz. Biraz ilerde solda, mezeler ve zeytinyağlı, sağlıklı seçeneklerle karşılaşıyorsunuz. Uzun çalışma masasına bırakın kendinizi. Benim gibi işleri fazla karıştırmadan (aynı anda tabule yiyip kahve içtim) lezzetlerin tadına bakın bir bir.

raf

Menüyü karıştırırken göreceksiniz ki burada sağlıklı seçenekler çok fazla. Salatalar, mezeler, zeytinyağlılar bir harika! Pastalar, kurabiye ve diğer tatlılarsa enfes görünüyordu. İçtiğim kahvenin yanında ikram olarak minik bir parça brownie vardı. Bugüne kadar yediklerim arasında en iyisiydi diyebilirim. Diyetteyim diyerek bir çatal alıp gerisini bırakmayı düşünüyordum; ama pek tabii ki mümkün olmadı. :) Bu arada atmosfer de çok keyifli. Çok şık bir dekorasyonu var, soft renkler hakim ve genişçe bir de bahçe bulunuyor arka kısımda. Bu bahçeye kurulup o leziz mezeleri tadabilir, kendinize güzel bir öğün hediye edebilirsiniz. Hatta buradaki ürünlerden bazılarını satın alıp, aileniz veya arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Yine de tavsiyem bir güzel Sarıyer havası alıp, ortamı da yaşamanız!

Raf Adres: Reşitpaşa Mah. Tuncay Artun Cad. No:43A Sarıyer / İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN