90’lar; pop ve rock’ın altın zamanlarının yaşandığı, tarz bir görünüm elde etmenin bir t-shirt, yüksek bel bir jean ve sneaker ile kolayca mümkün olduğu, her detayıyla kendine özgü, biraz da asi yıllardı. Eminiz ki o yılları bilen kime sorsak, 90’ların tadı bir başkaydı diyecektir. Siz de böyle düşünüyorsanız, güzel haber! Size 90’ların nostalji kokan ve cool havasını geri getiren müthiş bir etkinlikten bahsetmek istiyoruz. Önümüzdeki yaklaşık bir ay boyunca, Gayrettepe Petra’da yer alan Reebok Pop Up Store’da, Reebok bünyesinde birbirinden özel workshop’lar ve konuşmalar gerçekleşecek. Hazır olun, başlıyoruz!

Şimdilerde hepimizin hayatında büyük yer kaplayan medya, tahmin edebileceğiniz üzere 90’lı yıllarda oldukça farklıydı. Her konunun rahatça eleştirilebildiği haberlerden, bir sonraki bölümünün ailece heyecanla beklendiği dizilere ve mizah programlarına medyayı ilgilendiren tüm alanlara büyük bir özgürlük ve samimiyet hakimdi. 90’lı yıllar, radyoda ünlü isimleri saatlerce dinlediğimiz, kimsenin elinden dergi ve gazete düşürmediği yıllardı. Neden mi? Dijital medya yoktu çünkü!

90’lar müziğiyle ilgili anlatılabilecek sayısız olay ve bahsedilmesi gereken birçok efsane isim olsa da, genel olarak bu yıllarda pop ve rock türlerinin altın zamanlarını yaşadığı bir gerçek. Dijital müzik platformlarının var olmadığı veya ‘müzik indirme’ gibi konseptlerin yer almadığı 90’larda milyonlarca albüm satılırdı. Tarkan ve Şebnem Ferah gibi yıldızların parladığı, Barış Manço ve Cem Karaca dinlemeye doyamadığımız yıllardı o yıllar.

O dönemlerden günümüze değişen mecralar ve içerikler hakkında konuşmak ilginizi çekiyorsa, başarılı moda ve lifestyle içerik üreticisi Duygu Özaslan‘ın 9 Mart‘ta kendi çocukluğu ve deneyimlerinden yola çıkarak yapacağı konuşmayı kaçırmayın. O yılların ritim ve melodilerine dair nostaljik bir yolculuğa çıkmak isteyenleri ise, özgün tarzıyla fark yaratan Ekin Beril‘in 16 Mart‘ta 90’lardan günümüze, sokak kültürüyle iç içe gelişen müzik trendlerini anlatacağı konuşmasına alalım. Her iki etkinlik de saat 15.00’te gerçekleşecek.

90’lar demişken o yılların modasından bahsetmemek olur mu? Modanın belki de en asi döneminden bahsediyoruz! 90’lar özenli ve renkli giyinmenin yerini rahatlık ve sadeliğe bıraktığı yıllardı. Yüksek bel ve yırtık kotların, deri ceketlerin ve tulumların revaçta olduğu yıllara tabi ki her kıyafet ile yakışan sneaker’lar eşlik ederdi. Tam da bu noktada, sizi Reebok’un 90’lardan ilham alarak yarattığı yeni tasarımı Aztrek 93 ile tanıştıralım! İlk kez 93’te off-track koşu ayakkabısı olarak üretilen Aztrek, cesur çizgileri ve renk bloklu desenleriyle yeniden karşımıza çıkıyor. Koleksiyonun tasarım imzası ise Gigi Hadid’e ait.

Reebok’un damgasını vurduğu dönemlerden biri olan 90’lar modasına dair merak ettikleriniz varsa, stil danışmanı Deniz Marşan 23 Mart‘ta sorularınızı yanıtlıyor olacak. 30 Mart‘ta ise tasarımcı Selen Akyüz, 90’lardan günümüze sneaker’ların geçirdiği evrimden bahsederken, MBFWI FW’19 defilesindeki Reebok Classic birlikteliğine dair detayları paylaşacak. Her iki etkinlik de saat 15.00’te gerçekleşecek.

Reebok’un keyifli etkinlikleri bitmiyor; 13 Mart‘ta Serigrafi Baskı, 20 Mart‘ta D-I-Y Sticker, 27 Mart‘ta Geçici Dövme ve 3 Nisan‘da Kişiye Özel Sneaker workshop’ları 13.00 – 17.00 saatleri arasında sizleri bekliyor. Etkinliklerin gerçekleştirdildiği 1 ay boyunca ise, her Pazar 13.00 – 17.00 saatleri arasında Reebok Classic Atari Turnuvası gerçekleşecek ve sizi 90’lara geri götürecek. Bu turnuvalarda birinci olanlar, Reebok Classic’ten sürpriz hediyeler kazanacak!

Reebok’un bu müthiş etkinliği, 90’ları hatırlayanların anılarını tazelerken, o yılları bilmeyenler için keşif dolu bir deneyim olacak!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN