Toplum Gönüllüleri Vakfı ve A.B.D.Büyükelçiliği işbirliği ve Turkcell Akademi’nin içerik ortaklığı ile düzenlenen “Bağlan & Paylaş Dijital Hikaye Anlatımı Yarışması” başvuruları 4 Mayıs’ta başladı. 18-25 yaş arası gençlerin katılabileceği yarışmaya, 21 Haziran’a kadar katılım gerçekleştirilebilecek.

afis_v1-4orj (1)

Bağlan & Paylaş Dijital Hikaye Anlatımı Yarışması, dijital hikaye anlatıcılığı yöntemini kullanarak, iklim değişikliği ve çevre, engelli hakları, kültür ve yaşam gibi küresel konular hakkında bilgi paylaşımını arttırmak ve kültürler arası ilişkileri güçlendirmeyi amaçlıyor. Gençlerin küresel konularla ilgili gözlem yapmasını sağlayarak sorumluluk bilincini yükseltmeyi; yazı, fotoğraf, video, ses, grafik tasarımları ve/veya sosyal medya gibi çeşitli dijital hikaye anlatıcılığı araçlarının kullanılmasını ve geliştirilmesini sağlamayı hedefliyor.

Gençlerin sosyal sorumluluk bilincini arttırmayı amaçlayan Bağlan & Paylaş projesinin en önemli hedefi gençlerin kendilerini geliştirici imkanlara ulaşmalarını sağlamak. Bu nedenle yarışmada başarılı olan gençler desteklenerek daha sonra yapacakları çalışmalar teşvik ediliyor. Proje bu kapsamda her bir kategori için birinci gelen toplamda 3 katılımcıya ABD’de 3 haftaya kadar ücretsiz dijital hikaye anlatımı ve dijital teknikler konusunda bir eğitim programı şansı sunuyor. Daha sonraki çalışmalara katkı sunmak ve teşvik etmek amacıyla da, kazananlara birer dizüstü bilgisayar ve ikinci olan katılımcılara fotoğraf makinesi hediye ediliyor.

Yarışmaya katılmak için www.baglanpaylas.com web sitesinde üyelik oluşturulması ve oluşturulan dijital hikayenin buradan paylaşılması gerekiyor.

Dijital Hikaye Anlatımı

Dijital medya araç ve platformları, her geçen gün artan ve değişen yeni formlarıyla her yaş grubundan insanın hayatını zenginleştiriyor ve yeni deneyimlere imkan sağlıyor. Bu birikimden en iyi şekilde gençler faydalanıyor. Gençler gündelik birikim ve deneyimleriyle oluşturdukları kişisel hikayelerini çevirim içi araçlar sayesinde geniş bir okuyucu/izleyici kitlesine ulaştırıyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?