Bağlarbaşı, Üsküdar’da Seratonin Cafe.. İçinde hala hatıraların olduğu bir köşk ve arkasında gizli bir bahçe. Durmuş Dede’nin köşkü burası. Kalabalık bir aileyle uzun yıllar yaşadığı köşk şu anda çocuklarının en küçüğü olan Sefer Bey ve eşi Leyla Hanım’ın çocuklarıyla yani Durmuş Dede’nin torunlarıyla hayat bulmuş..

Not: Seratonin Cafe, isim değiştirerek Sera House Cafe olmuş. Ama mekan, güzelliğinden ve lezzetinden hiçbir şey kaybetmemiş. :)

Mutluluk hormonunu harekete geçiren “serotonin”e  yapılan küçük bir harf değişikliği -yaklaşık 3 ay önce Gülşah ve Zeynep Hanım tarafından- çok güzel sıcacık bir café olan “Seratonin”i ortaya çıkarmış.

Yeşillikler içinde baharın tadını çıkarabilir, kışın ise nostaljik bir şekilde dekore edilen café’nin iç mekânında keyiflenebilirsiniz. Seratonin, her mevsimde gidilebilecek bir yer olmasının yanısıra her öğüne ait bir şeyler bulabileceğiniz oldukça zengin bir menüye sahip. Menüde öne çıkan lezzetlerden en güzeli Leyla Anne’yi unutmamaları ve köftesini koymaları. Kahvaltıları ev yapımı reçellerden, taze bahçe domateslerinden ayrıca ev yapımı limonatalarında ki naneler bile bahçelerinden.

Ayrıca “hiçbir tatlı serotoninizi bu kadar artırmamıştı” sloganıyla sundukları seratonin tatlısı gayet leziz… Ev tadında yemeklere; misafirperverlik, güleryüzlülük ve fiyatların makul olması da eklenince tadından yenmez bir café oluyor Seratonin.

Hayatın yoğunluğundan uzaklaşmak için mutluluk veren Seratonin kafeye bir ara uğramanızı tavsiye ederim.

İcadiye Mah. Cemil Meriç Sok. No: 31 Üsküdar

Tel: (0216) 342 18 08

Fotoğraflar: seratonincafe.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN