Beni ve eminim bütün moda severleri çok heyecanlandıran bir işten bahsedeceğim: H&M X Balmaination koleksiyonu!

balmainxhm-loti4

Bu koleksiyonun haberini yaz başında almış, heyecanlanmıştık. Balmain zaten baştacımız, en sevdiklerimizden bir moda evi oldu her zaman. H&M ‘in daha önce başka tasarımcılarla güzel işbirlikleri oldu. Lanvin, ADR, Marni, Versace bunlardan bazılarıydı. Geçen yıl Alexander Wang ile farklı bir iş çıkardılar, moda dünyası tarafından beğenildi. Ama bugüne kadar yapılan işbirliklerinin en dikkat çekici olanı ve lookbooktan şimdilik incelediğim kadarıyla en iyisi Balmaination!

balmain

Pierre Balmain’in haute couture markası olarak doğan modaevi Balmain, 1914 yılındaki kuruluşundan bugüne kadar birçok başarılı isimle çalıştı. Bunların arasında efsanevi Oscar de la Renta da vardı. Şimdi ise modaevinin başında çok genç ve çok başarılı bir tasarımcı isim var, Olivier Rousteing.

hm_balmain_balmaination-lookbook-womens3

Markanın alametifarikası ise benim gözümde, her bir parçaya baktığınızda bir sanat eserine bakıyormuş hissi yaratması. Bir tablo gibi, ince işlenmiş bir nakış gibi parçalar Balmain’i diğerlerinden ayıran. Bu koleksiyonda da H&M işbirliği sayesinde ulaşılması zor olan parçalar daha ulaşılır hale gelmiş. Özellikle ceket ve elbiseler benim favorim.

bal

5 Kasım’da koleksiyon tüm dünyada satışa çıkıyor. Hem erkek hem bayan koleksiyonuna önceden bir göz atmanızı ve özellikle modayla ilgiliyseniz bu iyi iş hakkında fikir sahibi olmanızı şiddetle tavsiye ederim.

www.hm.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN