Bilhassa Hollywood’da son ayların en hararetli haberlerinden biri; Batman ve Superman karşı karşıya gelecek olması! Peki bizi neler bekliyor?

İşte yeni Batman Ben Affleck tartışmaları, Superman’in son macerası ve bizi bekleyenler..

batman vs. superman - logo

Batman ve Superman’in aynı filmde yer alacak olması son  zamanların en heyecanlı sinema haberlerinden  biri oldu. Geçtiğimiz ay gösterime giren “Man of  Steel” filminin devamı olarak nitelendirilen ve  2015′te vizyona girmesi planlanan filmde  Batman ve Superman’i bir arada izleyeceğiz.

batman vs. superman - ben affleck

Temmuz ayında, San Diego’daki ünlü çizgi roman fuarı Comi-Con’da yaptığı açıklamada iki süper kahramanın bir sonraki filmde bir arada olacağını açıklayan Zack Snyder bu dev buluşmada da yönetmen koltuğunda olacak. Bilindiği gibi Batman rolü için son zamanların en yoğun tartışmalarına neden olan bir oyuncu seçildi: Ben Affleck. ABD’de imza kampanyaları düzenlendi, konu forumlarda günlerce tartışıldı, her kafadan bir ses çıktı ve son olarak Argo ile Oscar ödülünü alan başarılı oyuncu-yönetmen resmi olarak yeni Batman’imiz oldu. Christian Bale’i Batman rolünde izlemek büyük keyifti elbette, oyunculuğunun yanı sıra  kemikli yüz yapısına ayrı bir vurgu yapanlara katılmamam bir kadın olarak zaten elde değil! Ben Affleck’in oyunculuğunu severim, nitekim Argo filmiyle yönetmenlikte de iddialı olduğunu elbette gösterdi fakat  Batman rolünde neler yapacağını bekleyip göreceğiz.Geçtiğimiz haftalarda Dipnot’tan Ali Arıkan’ın harika bir mottosu oluştu bu konuyla ilgili: “Seni Ben Affleck’lerin olasın diye mi sevdim, Batman?

batman vs. superman - henry cavill

Bilindiği gibi Christian Bale yeni Batman olmaya pek sıcak bakmıyordu. Bunun sebeplerinden biri, filmin internette de dolaştığı üzere “Batman vs. Superman” gibi olmasından ziyade “Man of Steel 2″, yani ilk filmin devamı niteliğinde olması olabilir. Nitekim “Man of Steel”de Superman’in diğer bir deyişle Clark Kent’in bir Kriptonlu olarak dünyada yaşadıkları, kimliğine dair sırlar ifşa edilmiş ve filmin ana hatlarını oluşturmuştu. Batman’in 2. filmde yan rolde olacağını söylemek bu açıdan yanlış olmayacaktır. Superman rolünde ise yine Henry Cavill‘i izleyeceğiz. Super-body yapısıyla film açısından hemcinsleri tarafından eleştirilen Cavill’i izlemek biz kadınlar için tabii ki şikayet unsuru değil. Ama tabii ki Bale konusunda olduğu gibi Christopher Reeve’i izleyerek büyümüş bir kitle için Cavill farklı bir Superman.

batman vs. superman - matt fergusonBatman filmleri için efsane olan süper yönetmen-prodüktör-senarist Christopher Nolan, Man of Steel’de yapımcı koltuğundaydı, Batman ve Superman’in karşı karşıya geleceği filmin de yine içinde. Beklentiler pek tabii bu sebepten bile fazlaca artmış durumda. Nolan gibi yapımcıEmma Thomas da prodüksiyon içinde yer alacak. Ne diyelim, heyecanla bekliyoruz. Daha dünyalı, bizden ve daha karizmatik olduğunu düşündüğüm Batman tabii ki kalbimde. Fakat bu iki süper kahramanın bir arada olması bambaşka bir heyecan.

 

 

Kapak Görseli: Matt Ferguson

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN