Her hafta sonu yaklaşırken genelde birbirini tekrar eden programlar yapıp aynı mekan, yüksek sesli müzik ve karanlık ortam üçgeninde sıkışıp kalmak uzun zaman önce rutinimden çıktı. Şehrin en keyifli saatleri gündüz vakti yaşanıyor aslında ve bunu kaçırmak her cumartesi gecesi inatla devam edilen alışkanlıklar için hiç değmiyor inanın. Bir de üzerine çoğunluğun pek sevemediği pazar gününün kasveti eklendiğinde herkesin malum pazartesi sendromları için gerekli zemin de hazırlanmış oluyor. İşte o pazar günlerini canlandıran ve yaklaşan hafta için enerji yüklemesi yapan bir etkinliğimiz var artık.

beanbeatbite 3

Birkaç ay önce başlayan Bean Beat Bite serisi her pazar günü bir kahve dükkanını mesken edinip iyi müzik, bol kahve, bitmeyen yiyecekler ve en önemlisi de iyi sohbet vaat ediyor. Pazar öğle saatleri gelip çattığında o haftanın mekanı seçilmiş olan 3. dalga kahve kültürünün temsilcilerinden biri konuklara kapılarını açıyor ve keyifli saatler başlıyor. Peki bunları kim düzenliyor ve tam olarak neler oluyor bu etkinliklerde derseniz serinin başlarına bir dönelim.

beanbeatbite 5

Kaliteli  ve güncel içeriği takip etmekten büyük keyif aldığım online müzik platformu The Rave Magazine ve LastTwoHours Tonight organizasyonlarının yaratıcılarından NOW Happens işbirliği ile ortaya çıkan bu serilere ilk olarak Gümüşsuyu’ndaki favori kahve dükkanlarımdan Twins Coffee Roasters’da başlandı ve ilk birkaç hafta bu mekanda devam etti. İnsanların iyi vakit geçirmesi ve sosyalleşmesi için her zaman gece saatlerine ihtiyacımız yok aslında. Hatta uzun sohbetlerin genelde iyi bir kahvenin etrafında döndüğünü varsayarsak tam hedefi tutturan bir fikir ile ortaya çıkmış Bean Beat Bite.

beanbeatbite 4

Öğle saatleri yaklaşırken kurulan DJ set ile genelde elektronik ve chill-out temalı güzel müzik başlıyor. Bir yandan kruvasan, sandviç, simit, ev yapımı kekler, tatlılar gibi atıştırmalıklar ortaya çıkarken bir yandan da kahve kokusu gitgide artmaya başlıyor. Elinde kokteyl bardağı sevdiğiniz bir barda takılmanın keyfi tabii ki tartışılmaz ama taze çekilmiş kahve eşliğinde sohbetin cazibesi çok başka. Gece eğlenilir ama gündüz sosyalleşilir tezimi rahatlıkla savunabiliyorum artık!

beanbeatbite 6

Twins Coffee Roasters bu etkinliğin meyvelerinin ilk çıktığı mekan olduğu için haliyle özel bir yere sahip. Ama Bean Beat Bite öyle hızlı yayıldı ki artık başka kahve dükkanlarında da pazar ritüelimiz devam ediyor. Gümüşsuyu’nun ardından Karaköy’deki Twins şubesinde buluşan Bean Beat Bite katılımcıları sonraki haftalarda Brew Lab ve Geyik Coffee Roastery’de gerçekleşen etkinliğe katıldı. Hatta Brew Lab’deki etkinlikte canlı müzik yapılarak çıtayı yükselttiler. Çok yakında Teşvikiye ve Kadıköy dolaylarındaki nitelikli kahvenin temsilcisi farklı mekanlarda da pazar öğleden sonralarının keyfini çıkarmaya devam edeceğiz.

beanbeatbite7

Anlayacağınız üzere önümüzdeki haftalarda farklı kahve dükkanlarında da Bean Beat Bite ritüeline denk gelebilirsiniz. The Rave Magazine ve NOW Happens’ın Facebook sayfalarını takip ederek Bean Beat Bite etkinliklerinin tarih ve yer detaylarına ulaşabilirsiniz. Pazar öğlenleri sokaklardan yayılan bu taze kahve kokularına ve iyi müziğin tınılarına kayıtsız kalmamanızı tavsiye ederim. Her bir etkinlikte farklı insanlarla tanışıp dolu dolu sohbetler yapacağınızın garantisini veriyorum.

Görseller:
https://www.facebook.com/theravemag https://www.facebook.com/nowhappens

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?