Geçtiğimiz pazar günü, Bebek Balıkçısı’nın Pendik Marina şubesini tercih ettik. Her yaz tatilden “Kalbim Ege’de Kaldı” diye dönen biri olarak şunu söyleyebilirim ki kalbinizin Ege’de kalmasına gerek yok, Bebek Balıkçı’sı ayağınıza kadar getiriyor.

Konum

mag1
Bebek Balıkçısı, Pendik Marina

Anadolu Yakası’nın en güzel sahil şeritlerinden biri olan Pendik, Marina ile bir adım ön plana çıkıyor. Günün her saatinde deniz havasını doya doya içinize çekebileceğiniz, teknelere bakıp bakıp iç geçireceğiniz marinada balıkçı, kebapçı, kahveci hepsi mevcut. Biz de Anneler günü sebebiyle Ataşehir ve Bebek’te de şubeleri bulunan Bebek Balıkçısı’nı tercih ettik. Serpme Ege kahvaltısı, sınırsız çay ile birlikte 30 TL. Zaten Marina’da aşağı yukarı tüm yerlerde fiyat aralığı 25-30 TL arası. Masamıza önden bir tabak dolusu çıtır çıtır roka, mis gibi tereyağı ve kaymak, yöresel peynir çeşitleri, domates-peynir-salatalık üçlüsü ve masanın yıldızı karadutlu lor geldi. Bilenler bilir Ayvalık’ta pek meşhurdur lor tatlısı. Geçtiğimiz yazdan beri görmediğim bu tadı sofrada görmek beni mutlu etti. Reçel ve balın kapalı minik kavanozlarda gelmesi hoştu. Özellikle çilek reçelinin tadına doyamadık. Peynir tabağının öne çıkan lezzeti ise cevizli tulum peyniri… (Özel günler haricinde rokfor bile oluyormuş)

Bebek Balıkçısı Marina
Bebek Balıkçısı, Pendik Marina

Ara sıcak olarak gelen pişi böreğinin içi peynir dolgulu, gül böreği üzerinde dumanı tüte tüte gelse de bize biraz hamur tadı baskın geldi. Menemende ise artık yavaş yavaş güzelleşmeye başlayan domatesin tadını baskın olarak hissediyorsunuz. Eksiklikler var mı, tabii ki var. Örneğin ekstra istediğimiz patates kızartması 5. söyleyişimizde geldi. Sınırsız olan çaydan sadece ikişer bardak içebildik. Bu güzel kahvaltının keyfini doyasıya çıkarmak istiyorsanız tavsiyem özel günler harici veya hafta içi tercih etmeniz. İstanbul karmaşasında kısa bir Ege havası solumak için yolunuzu buraya düşürmenizi tavsiye ederim.

mag2
Bebek Balıkçısı, Pendik Marina

Bebek Balıkçısı Pendik Adres: Batı Mah. Sahil Yolu, Marin Türk İstanbul City Port A Blok No:7/8, Pendik/İstanbul