Trafik, kalabalık, yorgunluk derken hayatın hay huyu içinde denize doğru bir kaçış gerek bizler için. Bebek-Yeniköy hattında yürüyüp, tertemiz hava eşliğinde zaman geçirmek en güzeli. Bu hatta keyfinize eşlik edecek yepyeni mekanlar keşfettim…

Grandpa Coffee& Eatery

Grandpa

Teşvikiye’de bulunan Grandma’yı bilmeyen yoktur. Hoş bir atmosferde lezzetli atıştırmalıklar ve tatlılarla keyifli saatler geçirdiğimiz bir mekan. Şimdi Bir de Grandpa’mız oldu. Hem de Bebek’in en güzel yerinde, Bebek parkının karşısında köşeyi tutmuş. Beyaz ve grilerin hakimiyetindeki şık dekorasyonu, girdiğiniz an karşı karşıya kaldığınız enfes hamurişi atıştırmalıklar, tatlılar ve ekmekler, arka kısımda yaz günlerine neşe katacak bahçeyle birlikte Grandpa daha da güzel olmuş. Tadacağınız her şey bi’ harika. Yok ben yemeyeyim derseniz de kahveleri eşliğinde Bebek’in keyfini çıkarmak için birebir. Gerçi enfes tatlı-tuzlu seçeneklerin sergilendiği vitrine bakarken acıkacağınıza eminim. Ben bir sonraki gidişimde Arnavutköy’den Bebek’e kadar yürüyüp, geniş bir kahvaltıda Grandpa’yla buluşmayı düşünüyorum. Size de tavsiye ederim.

Sanayi 313 Bebek

Screen Shot 2017-04-17 at 17.12.21

Yolculuğuna Maslak Sanayi Bölgesi’nde başlayan Sanayi 313, artık bir de Bebek’te var. Uzun süredir gitmek istediğim, özellikle brunchlarını merak ettiğim bir mekan olarak Bebek’te de bir şubelerinin açıldığını öğrendiğim an koştum gittim. Sanayi’de çok daha büyük bir alana kurulmuş olduğunu biliyordum, Bebek’te ise minik tatlı mı tatlı, oldukça da şık bir alan yaratılmış. Ufak bir mekan olmasına rağmen pratik ve hoş bir atmosfer yaratmayı başarabilmişler. Özellikle duvarda asılı olan eserlere bayıldım. Bunlar belli bir zaman duvarda kalıp, sonrasında yenileniyor. Bir nevi ufak sergi alanı gibi. Menü de aynı şekilde haftalara göre bazı yeniliklerle karşımızda oluyor. Genel bir menü mevcut ve bu menüde, çoğu yerde bulamayacağınız çeşitte ve farklı salatalar, susamlı dana şinitzel, limeli fırın köfte, somon gibi ana yemekler ve günün tatlısı mevcut; ancak ben gittiğimde açık büfedeki salata çeşitlerini denemek istiyorum.

Özellikle fırın patates salatası, çilekli bebek ıspanak salatası enfes. Yemekler çok lezzetli ve yerken açık büfede gözünüzün kalması olası. Özellikle o enfes görünen ıspanaklı kişte aklım kaldı. Acilen gidip denemeliyim!

Pero Yeniköy

Screen Shot 2017-04-17 at 17.12.27

Aslında ayın favori keşfi şeklinde ayrı bir yazıda bahsetmek isterdim; ancak şimdilik sadece tatlılarını denediğimden, Pero’ya bu yazıda yer vereceğim. Bir yer düşünün, hem denize sıfır, harika bir manzarası var, hem dekorasyonu büyüleyici hem de çalan müzikler sizi sarıp sarmalıyor. Pero öyle bir mekan işte. Yeniköy için taze kan olmuş ve çoğu insan da çabucak keşfetmiş burayı. Bar menüsü epey geniş olan Pero’da bir akşam geçirmek harika olacaktır; ancak yalnızca geç saatler için değil tüm öğünlere özel yaratılmış gibi. Sabah erkenden kahvaltı için gelip, denizin yanıbaşındaki masalardan birini kapın, menüdeki kahvaltı tabağı, yumurta çeşitleri, french tost, tartine çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. Öğlen ve akşam için de atıştırmalıklar, başlangıçlar, enfes makarna, somon, burger gibi çeşitlerden biri denenebilir. Peki ben gittiğimde ne mi yaptım? Manzaraya karşı saatlerce oturup kahve keyfi, bir yandan da son zamanlarda yediğim en nefis sufleyi tattım. Yolum Yeniköy’e düştüğünde tekrar tekrar gideceğim bir mekan olacak. Özellikle duvarlardaki resimlere dikkat edin, fotojenik duvarlar en sevdiğimiz ne de olsa!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN