Havalar bahar tadında ilerliyorken aniden değişim gösterip kışa döndü. Yağmura ihtiyacımız olduğunu bilsek de güneş bizi farklı bir moda sokmuştu, onu özledik bile şimdiden. Ama bu durum işimize yaramadı da değil. İstanbul Film Festivali için filmler seçmemize, tarihleri ayarlamamıza vesile oldu Mart ayının bu inatçı yağmuru. Yine de kanmayalım planlara programlara! Çalışıyoruz, yoruluyoruz diye ev-iş arası mekik dokumayalım! Kendimize vakit ayırıp yeni yerler, tatlar keşfedelim! E hadi!

bej karakoy 2

Mekân: Bej Karaköy

Zaman: Bir Pazartesi akşamı, iş çıkışı

Biz Kadıköylüler “Kadıköy bana yeter, başka yere gitmeye ne gerek var?” mantığına sahibiz, bu aşikâr. Bu yüzden ben de Karaköy’ü ve diğer semtleri daha yeni keşfetmeye başladığımı itiraf etmeliyim. Ama Karaköy’ün tadına bakan, bu semtin her damak zevkine hitap eden cafe ve restoranlarına, sanat galerilerine, kendine has rengi olan sokaklarına hayran kalıyor. Karabatak, Ops, Dem Karaköy, Alles Cafe & Shop bu güzel mekânlardan sadece birkaçı. Biz de bu hafta Fransız Geçidi’nde yer alan Bej Karaköy’ü seçtik.

bej karakoy 3

Vapurdan inip Fransız Geçidi’ne doğru yürümeye başlıyoruz. Maya ve Karaköy Lokantaları’nı geçip ilerliyoruz. Hemen solda, Fransız Geçidi’nin girişinde, Mana ile yan yana olan Bej’i görüyoruz. Hazır gitmişken, yemek yemeye oturmadan Fransız Geçidi’ni de bir gezin, inceleyin derim. Eskiden burası bir iş hanıymış ama şimdi içinde tasarım mağazaları bulunuyor. Buralardan kendinize ya da sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Bej Karaköy’ün sevimli bir bahçesi var. Metal sarı sandalyeleri dikkatimizi hemen çekiyor. Hava biraz soğuk olduğu için içeride oturmaya karar veriyoruz. Mekânın birbirinden güzel tasarım lambaları, rahat koltukları stresimizi alıveriyor. Duvarlardaki tablolar ve içinde tasarım ürünleri bulunan ahşap kitaplık ise ayrı bir güzel. Mönüyü incelediğimizde yoğurtlu kebap “köfte, bonfile parçaları, kıtır pide ve yoğurt sos”, çıtır susamlı tavuk ve roze şarap söylüyoruz. Bu arada burada brunch ve öğle yemeği de yiyebilir, günün keyfini çıkarabilirsiniz. Yemekler geldiğinde kokuları bile bizi heyecanlandırıyor. Yoğurtlu kebap, sunumu ve içindeki bonfile parçaları ile ağzımızın tadını yerine getiriyor. Çıtır susamlı tavuk da ona eşlik eden acılı sos ile bize iyi yemek yemenin bir sanat olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Bej’in yemekleri keyfimizi yerine getirdi. Buraya tekrar gelmek için sabırsızlanıyoruz!

bej karakoy 1

Menü

Yoğurtlu Kebap “köfte, bonfile parçaları, kıtır pide ve yoğurt sos”

Çıtır Susamlı Tavuk

Roze şarap

Yoksa siz hala Pazartesi işten sonra tıpış tıpış eve gidenlerden misiniz?

Bej Karaköy Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Fransız Geçidi No: 11

Fotoğraflar: bej Karaköy Facebook sayfası

https://www.facebook.com/karakoybej

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?