Mutluluk, aniden gelişir değil mi? Normal şartlar altında mutluluğa hazırlanmamız gerektiğini pek düşünmeyiz. Hatta daha çok aksi durumlara ve ihtimallere hazırlanır, tedbir alırız. Oysa mutluluğa hazırlanmak diye bir şey vardır! Sizi gelecekte çok mutlu edecek ihtimalleri düşünün… Yeni bir eve taşınmak, terfi almak, bir seyahate çıkmak, hayatınızın aşkıyla bir yuva kurmak, mezun olmak ve bu liste sayfalarca sürebilir. Gelin bu yıl, aksi ihtimallere kendimizi hazırladığımızdan daha fazlasını mutluluk hazırlıkları için yapalım. Kanıtımız yok ama bizce mutluluk denen o büyü, kendini hazır hissedenlere daha bir hızlı yaklaşıyor.

Yüz yıllardır mutluluğa hazırlanmanın bilinen en eski yöntemlerinden biri çeyizdir mesela. Kelime kökeniyle hem “cihaz” hem de “donanım” anlamına gelmesi ise sürpriz değil. Sonsuz mutlulukla taşacak o yuvanın ihtiyaçları önden düşünülür, kıymetli “cihazlarla donatılır” ki çiftler ilişkilerinin çiçeği burnunda ilk yıllarında eksikleri ve ihtiyaçları düşünmek zorunda kalmasın. Mutluluğa hazır olsunlar…

Eğer siz de hazırsanız, cihaz ve donanım denince bir dünya markası olarak zihinlerimizde yer edinen Beko’nun hepimize dört dörtlük bir haberi var!

Tam istediğimiz gibi bir yuva kurduğumuzda, evden hiç çıkmak istemeyiz. Mutfağı en sevdiğimiz cafe, salonu sinema salonu, banyosu ise dinlendirici bir spa gibi gelir bize. İşten koşa koşa gelir, gün boyu mutfaktan yayılacak aromayı hayal ederiz. Aşka benzemiyor mu bütün bunlar? Hele ruh eşimiz de sabah ilk kahvemize, favori filmlerimize, uzun kahvaltılarımıza eşlik ediyorsa… Beko, bu anların hepsini tek tek düşünerek her bölümünü güzelleştirecek bir kampanya hazırlamış. Kampanya kapsamında 4 temel ihtiyacınızı tamamlar tamamlamaz, Beko favori filmlerinize eşlik etmesi için 43 inç Full HD televizyonunuzu hediye ediyor!

Üstelik kendi 4’lünüzü çeşit çeşit ürün arasından dilediğiniz gibi oluşturabiliyorsunuz.

Beko’nun çok şık ve dayanıklı buzdolabı, derin dondurucu, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, kurutmalı çamaşır makinesi, solo fırın, ankastre fırın, ankastre bulaşık makinesi, ankastre buzdolabı, 40” ve üzeri televizyon ürünlerinden çeyiz listenizde olan dört tanesini seçmeniz yeterli. Patlamış mısırlar hazırsa, televizyonunuz Beko’nun hediyesi oluyor.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yeni yaşam alanımızı kurarken dikkat etmemiz gereken bazı konular da var elbette. Özellikle beyaz eşya gibi sık değiştirmediğimiz parçalarda yıllar geçse de asla sıkılmayacağımız dayanıklı seçimler yapmamız gerekiyor. Çeyiz hazırlığı döneminde stilimize uygun ve evin geneliyle bütünleşen ürünleri daha evi kurmadan önce seçeceğimiz için nelerden hoşlandığımızı keşfetme kısmı epey önemli. Örneğin, beyaz eşya konusunda inox sevenlerden misiniz antrasit mi yoksa beyazdan şaşmayanlardan mı? Renk kararını verdikten sonra tüm parçaları aynı tonlarda seçmeniz evde bir bütünlük yaratacaktır.

Mesela hayaliniz kalabalık bir aile kurmak ise, şimdiden bir derin dondurucu veya geniş bir buzdolabını 4’lü listenize eklemek mantıklı olacaktır. En önemlisi ise enerji tasarrufu tabii ki. Böylece seçimlerinizi yaparken, evinizin de geleceğe iyi bir iz bırakacağından emin olabilirsiniz. Tıpkı ilişkiniz gibi.

Aşk Bitmez.

Aşk bitmez ve eskimez… Ama eşyalar eskiyebilir. 10 yıllık mutlu ilişkiniz de çeyiz heyecanını hak eder. Yeni bir tabak takımı aldığımızda, kaç yıldır beraber olursak olalım başka bir heyecanla koşarız mutfağa ve başka bir coşkuyla kurarız sofrayı. Yeni bir buzdolabının, çamaşır makinesinin eve katacağı enerji, taa salondan hissedilir. Evliliğin ilk yıllarına, ev kurmanın ilk neşesine dönüş bileti gibidir.

Bizce her yılda, her medeni durumda çeyiz yapılabilir! Belki evimize “bu sene evlenseydik ne alırdım?” gözüyle bir daha bakmanın da zamanı gelmiştir.

İster aylar sonra taşınacağımız evin hayaliyle, ister yıllardır en unutulmaz anılarımıza yuva olan evimize bir teşekkür olsun diye… 4-4’lük mutluluğa hazırlık için 4-4’lük bir kampanya, dünya markasından kurulacak yepyeni hayallere hediye. Hemen keşfedin!