Bir kenara yazmayın, listeleyin!

Bu sloganla geçtiğimiz hafta hayata geçen beLister, listeleme çılgınlığını sosyal bir platforma dönüştürüyor. theMagger olarak da listelerimizle katkıda bulunacağımız beLister’ın aramıza katılmasının şerefine, beLister ile yapabileceklerinizi listeledik!

belister_list (1)

1. Liste Oluşturmak, Listeleri Paylaşmak

beLister, istediğiniz konuda listeler oluşturmanızı, kendi listelerinizi veya beğendiğiniz listeleri paylaşmanızı sağlayan ve listeler aracılığıyla farklı kullanıcıları buluşturan bir platformdur. theMagger kullanıcısı iseniz, beLister’a theMagger hesabınızla da giriş yapabilirsiniz.

belister_suggestion (1)

2. Başkalarının Listelerine Öneride Bulunmak

beLister, kullanıcılarının yaptığı listelerde eksikliğini hissettiğiniz maddeleri onlara önermenizi, listelerinize önerilen maddeleri aynen ya da düzenleyerek listenize ekleyebileceğiniz bir liste tabanlı sosyal ağdır. Tanıyıp tanımamanızın bir önemi olmadan, beLister’a giriş yaparak liste sahibine önerilerde bulunabilirsiniz.

3. Liste Okumak, Listeler Arasında Kaybolmak

beLister’da 15 kategoride (Sanat, Sinema, Müzik, Tiyatro, Seyahat, Mekan, Gurme, Moda, Teknoloji, Edebiyat, Yaşam, Televizyon, Tasarım, Spor ve Komik) yüzlerce liste bulabilir, ilgilendiğiniz konudaki listeler arasında dolaşarak saatler geçirebilirsiniz.

4. Listelerdeki Videoları İzlemek, Müzikleri Dinlemek

beLister’daki listelere Youtube ve Vimeo’dan videolar, Soundcloud’dan müzikler sadece linklerini yapıştırarak kolayca eklenebilir; bu nedenle siz de sinema listelerindeki fragmanları izleyerek, müzik listelerindeki şarkıları dinleyerek beLister’da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

belister_Relist (1)

5. Başkalarının Listelerindeki Maddelerle Liste Oluşturmak

beLister, yayınlanmış listelerdeki maddelerden istediklerinizi kendi listelerinize ekleme (Relist) ve hatta kendi listelerinizi sadece beLister’daki listelere eklenmiş maddelerden oluşturma imkanı sunan bir içerik ve öneri veritabanıdır. Sıfırdan liste oluşturabileceğiniz gibi, beLister’daki yüzlerce listedeki maddeler arasından istediklerinizi kendi listenize ya da listelerinize ekleyebilirsiniz.

6. En İyi Bildiğiniz Konuda, En İyileri Listelemek

İster film önerileri ister mekan tavsiyeleri konusunda iddialı olun, arkadaşlarınıza ya da beLister kullanıcılarına faydası dokunacak bilgilerinizi listelerde toplayabilirsiniz.

7. Beğendiğiniz/Beğenmediğiniz Herhangi Bir Şey İçin Nedenlerinizi Sıralamak

Bir diziyi izlemek, bir şehre gitmek için basit ya da yaratıcı nedenlerinizi beLister’da sıralayabilirsiniz.

8. Kendinizi Geliştirmek İstediğiniz Konuda Yapılacaklar Listesi Oluşturmak

beLister’ın relist özelliği sayesinde, sitedeki listeler arasında dolaşırken denk geldiğiniz ve izlemek istediğiniz filmleri ya da bir şehirde gitmek istediğiniz yerleri daha sonra elinizin altında durması için listelerde depolayabilirsiniz. Ne de olsa beLister’ın sloganı şu: “Bir kenara yazmayın, listeleyin.”

9. Belli Bir Konudaki Madde, Görsel ya da Videoları Tek Bir Listede Toplamak

En sevdiğiniz köpek videolarını, film afişlerini ya da unutamadığınız şarkıları listelerinizde toplayabilir, yenilerine denk geldikçe listenize ekleyebilirsiniz.

10. Bir Konudaki Her Şeyi İyiden Kötüye Sıralamak

Bir grubun tüm albümlerini, bir yönetmenin tüm filmlerini ya da bir şehrin tüm müzik festivallerini tek bir listede bir araya getirebilir, iyiden kötüye (ya da kötüden iyiye) sıralayabilirsiniz.

unnamed

theMagger’ın beLister’daki listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?