Kahvaltı dedin mi ilk akla gelen semtlerden biri Beşiktaş. Beşiktaş’ta bulunan “kahvaltıcılar sokağı” her daim kalabalık. Yer bulmak güç. Kalite/fiyat performansıysa eskisi gibi değil kanımca. Bundan birkaç yıl önce çok daha iyiydi durum. Benim gibi düşünenlerdenseniz ve Beşiktaş dolaylarındaysanız size şimdi anlatacağım mekan, tüm bunlara harika bir alternatif oldu. Taş Beşik anlamına gelen Kune Petro…

Konum

kune petro
Kune Petro Cafe, Beşiktaş

Beşiktaş’ta Sinanpaşa Mahallesi’ndeki Maşuklar Yokuşu Sokak’ta Kune Petro. Beşiktaş Çarşı’da balıkçıları geçtikten sonra ilk sağda, yokuşun başında. Rahat atmosferli şirin bir aile işletmesi burası. Mekana girmenizi sağlayan merdivenlerdeki minderler dikkatimi çekiyor önce. Sonrasında ise içeriden gelen o enfes koku… Kokuyla birlikte sıcacık bir gülümseme ve karşılamayla, Beşiktaş Çarşı’nın bir kısmını izleyebileceğim geniş masaya oturuyorum. Hava mis, Kune Petro’nun kahvaltılıklarına tamamen hazırım.

Açlık durumunuz ve kaç kişi geldiğinize bağlı olarak ufak kahvaltı tabağı, daha fazla malzemeden oluşan, benim tercih ettiğim ‘Bol Çeşit Kahvaltı’ ya da içerisinde özel kreplerin de bulunduğu ‘Kune Petro Kahvaltı’yı tercih edebilirsiniz. ‘Bol Çeşit Kahvaltı’da peynirler, muhammara, zeytin ezmesi, reçeller, söğüş ve göz yumurta bulunmaktaydı ve benim için oldukça doyurucu oldu.

image-6
Kune Petro Cafe, Beşiktaş

Buranın en güzel yanlarından biri leziz kahvaltıları kalabalıklara karışmadan sakin ve huzurlu bir ortamda bulabiliyor olmanız ve elbette ki her şeyin özel hazırlanıyor oluşu. (Sadece kahvaltı değil, sandviç, makarna ve çorba çeşitleri de mevcut.) Söylemeliyim her şey çok taze. Mekanın sahibesi, ekmekten reçellere ve muhammaraya kadar her şeyi kendisi hazırlıyor. Bu ev yapımı olma hali ve taze malzeme kullanımı da tüm lezzetlere yansıyor.

Lezzetlerle birlikte sunum ve titizlik de en çok önemsedikleri şeylerden. Sadece kahvaltıya değil, Beşiktaş’ın fazlaca gürültülü halinden kaçıp, kahve içip tatlı yemeye, fırından çıkan kurabiyeleri sıcak sıcak tatmaya da gelebilirsiniz. Ben bir sonraki gelişimde yumurtalı ekmekleri deneyeceğime dair not düştüm kendime. Umarım siz de benim kadar seversiniz 🙂

Kune Petro Cafe Adres: Sinanpaşa Mah. Maşuklar Yokuşu Sok. No: 4A Beşiktaş / İstanbul