Beşiktaş’ta Kahvaltı

Beşiktaş tam anlamıyla bir kahvaltı cenneti!

Kahvaltıcılar Sokağı Beşiktaş
Kahvaltıcılar Sokağı Beşiktaş

Kahvaltıcılar Sokağı, Beşiktaş

İstanbul’da nasıl barlar sokağı varsa Kahvaltıcılar Sokağı olduğunu biliyor muydunuz? Bir sokak düşünün, yanyana birçok café ve kahvaltıcı var. Masalarda bira yerine sürekli serpme kahvaltı ve çay görüyorsunuz 🙂 Menemeniyle ünlü olan Cafe Faruk, dekorasyonunu ve logosunu çok beğendiğim bikahvaltı, mıhlama sevenler için Deep Store, daha çok Ege’de yediğim, tadını çiğ böreğe benzettiğim pişinin en lezzetlisini yiyebileceğim Pişi Café bu sokakta en çok dikkatimi çekenlerden oldu.

Çakmak Kahvaltı, Beşiktaş Konum

Çakmak Kahvaltı
Çakmak Kahvaltı

Kahvaltıcılar Sokağı’nın en meşhur kahvaltı salonu olan Çakmak’ın burada 3 şubesi bulunuyor. Bal ve tulumu Erzincan’dan getiren Çakmak’ın en popüler lezzeti de kavurmalı yumurta. Kahvaltıda serpme kahvaltının üzerine farklı bir tat denemek istiyorsanız kavurmalı sahanda yumurtayı öneririm!

bi kahvaltı, Beşiktaş Konum

Burası da Kahvatıcılar Sokağı’na girdiğiniz anda samimi ortamı ve sempatik dekorasyonuyla ilginizi çekiyor. Yaklaşık 8 ay önce açılan mekan ilk günden itibaren Kahvaltıcılar Sokağı’nın müdavimlerinin favorilerinden olmuş durumda. Bi Kahvaltı’nın servisi hızlı, menemeni çok lezzetli ve fiyatları çok uygun!

bi kahvaltı beşiktaş
bi kahvaltı beşiktaş

Beşiktaş’ta Ayak Üstü Döner, Dikkat Akşamüstü 4′te Kapatır: Tarihi Karadeniz Döner Salonu Konum

Tarihi Karadeniz Pide ve Döner Salonu
Tarihi Karadeniz Pide ve Döner Salonu

Evet yanlış okumadınız, Beşiktaş Çarşı’da bulunan Tarihi Karadeniz Pide ve Döner Salonu, akşam üstü ortalama 4′te kapatıyor. Neden mi? O zamana kadar döneri tükenmiş oluyor. Adamların da kafası rahat, yeni bir döner koyacağımıza evimize dönelim, zaten gereken ciroyu yaptık diyorlar 🙂 Lezzetli pidesi ve dürüm döneri ile tüm Beşiktaş halkının favorisi olan bu mekanın kapısında sürekli olarak kuyruk var. Özellikle öğle arasında giderseniz, kalabalıktan dolayı çok verim alamayabilirsiniz. O yüzden tavsiyem buraya öğleden sonra 14′ten sonra gitmeniz. Ben 29 Ekim’de 14 gibi gittim, muhteşem bir dürüm yedim!

Tarihi Karadeniz Pide ve Döner Salonu
Tarihi Karadeniz Pide ve Döner Salonu

Tarihi Karadeniz Pide’ye gittiinizde ayran isterseniz size “açık veya kapalı” diye soracaklar. Kesinlikle metal kupalarda soğuk servis edilen açık ayranı için, gerçekten çok lezzetli. Eğer pide veya dürüm yemek istemiyorsanız, pilav üstü dönerini deneyebilirsiniz. Pişman olmayacaksınız!

İstanbul’da Güzel Künefeci Arayanlara Müjde: Künefis, Beşiktaş

Bu Mekan Kapatılmıştır.

Künefis Beşiktaş

Künefe kalorisinden ve bol şerbetinden dolayı sık tükettiğim bir tatlı değildir, ancak güzel bir Karadeniz Pide sonrası kusursuz bir kaçamak oluyor! Sloganı “En Nefis Künefe” olan Künefis’i geçen sene Vedat Milor sayesinde keşfetmiştim, o günden beri favori künefecim oldu. Künefeden fıstıklı kadayıfa, taş kadayıftan cevizlisine birçok seçenek bulunuyor burada. Künefis’te gül böreği gibi çok lezzetli börek çeşitleri de var, börekseverlere duyurulur!

Kısacası Beşiktaş’ta yapacak çok şey, yiyecek çok seçenek ve gezecek çok mekan var. Havalar da hala iyiyken, bir gününüzü Çarşı’da geçirmenizi öneririm! Afiyet olsun 🙂