1

Büyük bir ihtimal yaşlandıktan sonra da hayatta yapacaklarımız hala bitmeyecek. Yıllardır yaşadığımız şehir artık sadece kalabalık ve duygusuz insanların olduğu boş bir yer olarak gelecek, bizse yeni heyecanlar aramak isteyeceğiz. Geçmişte kalan hikayeleri tamamlamak, belki yeniden sevmek, yalnızlığımızı tamamlayacak insanlar bulmak… İşte The Best Exotic Marigold Hotel, böyle başlıyor aslında.

The-Best-Exotic-Marigold-Hotel-2 (3)

Kocasının ölümü ile derinden etkilenen Evelyn; hayatında değişiklik yapmak ister. Kocasından kalan ve hiçbir zaman nedenini soramadığı borçları oturduğu ev ile ödedikten sonra karşısına çıkacak olan tatil, bambaşka yollara götürecektir kendisini. Hukuk alanında önemli ve başarılı bir kariyere sahip olan Graham; bir anda emekli olmaya karar verir. Geçmişte yarıda bıraktığı şeyleri tamamlamanın zamanı gelmiştir belki de. Douglas ile Jean; emekli olduktan sonra kalan zamanlarını bir evde oturarak geçirmek istemeyen bir çift. Muriel; biraz da filmin yapıtaşı sayılabilecek karakterlerinden. Sağlık sorunları ile boğuşan aksi bir ihtiyar olarak davransa da, onu filmin seyri boyunca daha iyi anlayıp, kelime yerindeyse huysuz ama tatlı bir kadın diye nitelendiriyorsunuz. Ve filmin en çapkın ve yalnız iki karakteri; Norman ve Madge… Filmde en çok güldüğüm iki karakter kendileri.

IMG_8314.CR2

Aslında hepsinin ortak bir noktası var: Hindistan’da The Best Exotic Marigold Hotel’de yerlerini ayırtmaları! Otele gittiklerinde internette gördükleri görkemli otelin yerine bakımsız ve kırık dökük bir bina görünce hayal kırıklığına uğrarlar. Oysa zamanla Hindistan’a alışıp, birbirlerinin hikayelerine ortak olacaklardır.

2

Bu kadar güzel ve eğlenceli bir kadroya sahip olan filmi izlerken, bolca gülmeyi ihmal etmiyorsunuz tabii. Ne zamandır bu tarz bir komedi filmi de izlememiştim doğrusu.

second_best_exotic_marigold_hotel_ver2

Bu ilk filmi izledikten sonra, gülmeye kaldığınız yerden devam etmek isterseniz vizyona giren devam filmi The Second Best Exotic Marigold Hotel‘i de kaçırmayın derim. Filmde otel zamanla kendini toplamaya başlarken, emekli grup halen otelde kalmaya devam ediyor. Ancak kadroya dahil olan Richard Gere ile kendilerini daha büyük maceralar bekliyor.

Keyifli seyirler!