12 Kasım’da başlayan Restoran Haftası’nda, çok uzun zamandır ziyaret etmek istediğim istediğim Nişantaşı Beymen Brasserie’ye gitme fırsatım oldu.

Konum

Mekanı tanıtmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Bana göre, Nişantaşı’nın, lokasyon olarak, en güzel yeri. Her geçenin mutlaka başını en az iki defa çevirip baktığı çok hoş ve özel bir yerdir.

IMG_8861
Beymen Brasserie

Brasserie’nin fiziksel özellikleri; yani  koltukların rahatlığı, masa yüksekliği, tavan yüksekliği, renkler, dekorasyon, müziğin sesi, içerdeki tavan yüksekliği, ışığın miktarı, dekorasyon, deneyimleyeceğiniz yemeklerin önüne geçmiyor. Tam aksine yemek deneyiminizle uyum içerisinde.

Beymen Brasserie’nin Restoran Haftası için hazırladığı ve sadece akşamları servis edilen, Restoran Haftası özel şarabı eşliğindeki 95 TL’lik tadım menüsü:

– Karidesli Steamed Bun ve bir kadeh Kayra Versus Chardonnay-Viognier

– Pekin Ördeği Roll; Salatalık, Soğan ve “Hoisin” sos eşliğinde ve bir kadeh Kayra Versus Syrah Viognier

İkisi de muhteşemdi. Karidesler mükemmel oranda pişirilmiş, içerisinde bulunan sos ideal oranda. Lezzetler de muhteşem bir karışım. Aynı şekilde ördek de çok iyi bir şekilde hazırlanmıştı.

“Karidesli Steamed Bun”
Karidesli Steamed Bun

Hayal kırıklığına uğradığım kısım tadımın sadece iki kalemden oluşmasıydı. Çünkü sadece bu iki yemek, görünümüyle tadıyla, sunumuyla  mutfakta işini iyi bilen profesyonellerin olduğunu bilmeme yetecek kadar bana bilgi verdi ve daha fazlası için merak uyandırdı.

“Pekin Ördeği Roll; Salatalık, Soğan, Hoisin Sauce”
Pekin Ördeği Roll: Salatalık, Soğan, Hoisin Sauce

Restoran Haftası boyunca yolunuz Nişantaşı’na düşer, Beymen Brasserie’den geçerse; tadım menüsü ve Beymen Brasserie’yi deneyimlemek sizler için güzel bir seçenek olabilir.

Beymen Brasserie Adres: Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. No:23, Nişantaşı / İstanbul