Yazın ilk günlerini karşılamaya yaklaşırken stres ve yorgunluktan kurtulmaya, manzaramızı değiştirmeye, yeni maceralara atılmaya ve sevdiğimiz insanlarla yeniden bağ kurmaya hazırız! Uçak biletleri, seyahat planları, konaklama organizasyonu gibi detayların ardından sırada tatile hazırlanmanın en keyifli adımı var: Bavul hazırlamak. Gideceğimiz ülkeye, şehre, mevsime, o bölgenin yaşam tarzına göre yanımıza alacaklarınız değişse de bazı temel parçalar her seyahatimizde listenin demirbaşları olarak yerini koruyor. Küçük Prens’in yazarı Antoine de Saint-Exupéry’in de dediği gibi: “Mutlu bir seyahat isteyen hafif yolculuk etmeli.” Tabii ihtiyaçları ve stilini göz ardı etmeden! Biz de tatil sırasında ihtiyaç duyulan her şeyi bir arada bulabildiğimiz Beymen.com‘dan ilhamla yılın en keyifli dönemini başlatacak önerileri bir araya getirdik.

Planımız ister kısa bir kaçamak ister uzun bir tatil olsun ödün verilemez bir konu var ki o da bavullar. Evden çıktığımız andan itibaren bize eşlik eden ve tatile dair tüm anılarımızı da koruyacak bavullardan beklentimiz yüksek. Şıklık ve fonksiyonelliği aynı anda arıyoruz. Havalimanlarındaki “nazik” muamelelere elinden geldiğince direnecek, güvenli ve aynı zamanda tatil fotoğraflarını bozmayacak kadar şık, unisex bavul seçenekler için Beymen’in seçkisinden Rimowa, Victorinox ve bavul kılıfları da sunan Bric’s Milano gibi onlarca seçeneklerle hazırlıkların ilk adımını atabilirsiniz.

‘Self-care’ için ayrılan zamanların tatilde artacağın düşünerek bakım&güzellik, makyaj ürünleri için ayrıca seyahat çantası hazırlayanlardansanız Ralph Lauren’dan Jacquemus’a ve Beymen Collection’a dek birçok seçenek bulabilirsiniz. Son olarak seyahate eşlik edecek minikler için Childhome’un Mini Traveller çantaları da göz atılmayı hak edenler arasında. Pratik bir ipucu: Bavulu mümkün olduğunca düzenli tutmak ve eve geri dönüşte eşya yerleştirmeyi bir kabus olmaktan çıkarmak için bavul içi organizerler, aksesuar, gözlük, saat kutuları kullanabilirsiniz.

Bavulu hazırlama aşamasına gelirsek; tüm yıl hayalini kurduktan sonra otel odasına yerleşip tatilin tam tadını çıkartmaya başlayacakken “Plaj çantamı/havlumu/mayomu unutmuşum” cümlelerini kurmamak için plaj malzemelerinin tamamını listeleyerek işe başlamayı öneriyoruz. Özellikle çocuklarla seyahat edenler için bavula eklenen her bir parçaya tek tek ‘check’ atılabilecek listeler sonradan oluşacak krizleri önlüyor. Stella McCartney‘nin çocuklara özel mayolarından Imaginarium ve B-Toys‘un su oyuncaklarına Sunnylife‘ın plaj battaniyelerinden Dolce&Gabbana‘nın sandaletlerine ve plaj havlularına tüm ihtiyaçlarımıza yanıt veren Beymen.com’un seçkisi ise tatil stilimizi korumak için burada da yardıma koşuyor. Tatilde Alaçatı, Şile, Datça gibi lokasyonların tadını çıkarıp, sörf gibi su sporlarına şans verecekler için Beymen’in seçkisinde Jobe ve Seaflo‘nun yüksek taşıma kapasiteli boardlarının yer aldığını hatırlatalım.

Son olarak tüm tatil boyunca biriktirdiğiniz anıları ölümsüzleştirmek için nostaljik bir seçenek olarak Polaroid kamerlara, anları yakalamayı kolaylaştıran FUJIFILM Instax‘lara ve gerçek profesyonel gözler için Nikon‘lara da Beymen.com‘da göz atabilirsiniz!

Kapak Fotoğrafı: Beymen