Türk mutfağını yeni ve vizyoner yorumlarıyla, gurme bir şekilde bize sunan, Beyoğlu’ndaki iki müthiş restoranı sizlerle tanıştırmak istiyoruz. Mikla ve Yeni Lokanta’ya en yakın zamanda uğramanızı öneririz.

Beyoğlu’nda Gurme Türk Lezzetleri

Yeni Lokanta Konum

Yeni Lokanta
Yeni Lokanta

Kumbaracı Yokuşu, İstiklal Caddesi’nin en güzel ara sokaklarından biridir. Bu yokuşa girdiğiniz zaman solda ünlü şef Civan Er’e ait Yeni Lokanta’yı göreceksiniz. İçeri girince, keyifli müzik, güler yüzlü garsonlar, sade ama bir o kadar da şık dekor ilginizi çekecek. Yan masanızda büyük olasılıkla Avrupa ülkelerinden gelen turistler oturuyor olacak…

Yeni Lokanta’nın menüsünde gördüğünüz lezzetler size tanıdık gelecek. Fakat, hepsini “Yeni” yorumuyla yiyeceksiniz ve bu farklı yorumları deneyimlemek sizi mutlu edecek.

Yeni Lokanta
Yeni Lokanta

Yeni Lokanta, Türkiye’nin benzersiz coğrafyasına ait değerli ürünlerle, dünya mutfağından malzemeleri ve pişirme tekniklerini kullanarak ortaya çıkarılan harika bir menüye sahip. Mekanın en ünlü tabağı; kuru patlıcanlı vejetaryen mantı. İddia ediyoruz; hayatınızda bu kadar enfes bir mantı yemediniz! Vişneli kısır, asma yaprağında paçanga ve karidesli kabak çiçeği kızartması burada mutlaka denemeniz gereken tatlar arasında. Yeni Lokanta’nın yalnızca yemekleriyle değil muhteşem kokteylleriyle de öne çıktığını hatırlatmakta fayda var.

Her açıdan Avrupa standartlarında bir gece yaşamak için Yeni Lokanta’yı tercih etmeyi unutmayın.

Mikla  Konum

Mikla
Mikla

Meşrutiyet Caddesi’nde, Marmara Pera’nın teras katında nefis bir manzaraya sahip Mikla, yemek tutkunlarına adeta bir Michelin kalitesi sunuyor. Mehmet Gürs’ün 2005’te açtığı Mikla, Türkiye’nin tek özgün “İncili Gastronomi Rehberi”nde 4 İnci’yi hak eden tek restoran. 2015 yılında “Dünyanın En İyi 100 Lokantası”ndan biri seçilen bu eşsiz mekanda “Yeni Anadolu Mutfağı”nın tatlarına hayran kalacağınız bir gece yaşayacaksınız.

Screen Shot 2017-11-27 at 16.41.14
Mikla

Mikla’da tadım menüsünü seçmeniz (bizce!) şart; Mikla usulü zeytinyağlılarla başlayacağınız tadım menüsü, hayatınızda yiyebileceğiniz en güzel balık-ekmek ile devam edecek. Karnı kırmızı fasulye ve kum midyesi ile servis edilen Fener balığının tadı damağınızda kalacak. Giresun cevizi, Bergama tulum peyniri gibi Türkiye’nin farklı bölgelerinden toplanan ürünlerin aynı tabakta buluştuğu Tencerede Kuzu’ya bayılacaksınız. Ana yemeklerin ardından Manda yoğurdu ve Anadolu’dan ham süt peynirlerinin en harika şekilde sunulduğu peynir tabağı ile yemeğinizi sonlandıracaksınız. Bu özel tadım menüsündeki her lezzetle ayrı gelen kadeh şaraplar hep ülkemizde üretilen şaraplardan seçilmiş.

Yüksek standartlarda bir Anadolu mutfağı deneyimi yaşamak için Mikla doğru bir seçim. Pişman olmayacaksınız!