Bu yazımda biraz ürün yerleştirme yapacağım ama olsun. Son zamanların en dikkat çekici işlerinden biri “Bikutumutluluk”. Hediyeleşmeyi seven var, sevmeyen var, gereksiz bulan var, hediye almadan/vermeden yapamayan var. Bence bu yazı hepinizi ilgilendiriyor. Hem kendinizi hem de sevdiklerinizi mutlu etmek için minik bir kutu yeter de artar bile!

IMAG3634_1
Bikutumutluluk

Tasarım objeler önlenemez bir yükselişte ve bu çok sevindirici bir durum. Ben de bir süredir tasarımcıları takip etmeye bayılıyorum. Hediye almayı, vermeyi ve sürprizler hazırlamayı çok severim. Bunların hepsi yaratıcılık gerektiriyor ve bazen insan hediye seçmeye üşeniyor, kararsız kalıyor ve süreç işkenceye dönüşüyor.

Böyle olunca Bikutumutluluk devreye giriyor. Bu oluşumun yaratıcıları Ayşe Şimşekci Başer, Merdol Başer ve Aslıcan Aydın. Ayşe ve Aslıcan Hanımlar endüstri ürünleri tasarımı, Merdol Bey ise mimarlık okumuş. Bu üçlü her ay farklı konseptte bir kutu hazırlıyorlar ve içeriğini açıklamıyorlar. Ocak kutusu Yeni yıl, Şubat kutusu Aşk, Mart kutusu Mimoza ve Nisan kutusu da Masal temalıydı. Mayıs ayının teması da çoktan açıklandı: Melek! Kutu evinize gelene kadar içinde ne olduğunu bilmiyorsunuz. Biraz heyecan, biraz merakla beklemek çok eğlenceli. Ben nisanda doğduğum için bu ay kendime Bikutumutluluk hediye ettim. Kutu da içindekiler kadar zarif ve incelikle hazırlanmış. Masal temasına uygun olarak üstünde Sindirella çizimi vardı, bir kenarında da tek boynuzlu at.

Kapağını açtığımda bir mesaj kartıyla karşılaştım: “ve Esra Özilhan sonsuza kadar mutlu yaşamış…” Gülümsetmeye yetti bile. İçinde altı ürün vardı: elmas ayakkabı aksesuarı, motto kartı, fular, ayna, saç bandı ve kitap!

IMAG3638_1
Bikutumutluluk

Elmas ayakkabı aksesuarları sanırım pleksiden yapılmış. Sindirella edasıyla ayakkabılarımıza takalım diye tasarlamışlar ancak rozet ve broş olarak da kullanılabilir.

Her ay kutuya mutlaka bir motto kartı koyuyorlar. Bu kez de masal konseptine uygun olarak, “Kendi masalını yarat ve onu yaşa” yazılı bir kart vardı.

Kırmızı Başlıklı Kız hikâyesini hatırlatan fular ise şahane ve bence Mart Mimoza kutusundaki baskılı bez çanta ve saksılar gibi bu fuları da gelecek aylardaki kutulara ekleme şansı tanısınlar. Tek kelimeyle şahane bir tasarım! Fularda masalın hepsi yazıyor; yazı fontu ve ormanda yürüyen Kırmızı Başlıklı Kız çizimi bir ha-ri-ka! Ayrıca tek bir yazım hatası bile yok, kutlarım 🙂

IMAG3649_1
Bikutumutluluk

Pamuk Prenses masalını hatırlatan ve çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz aynanın üzerinde, “Ayna ayna söyle bana,” yazıyor. Aynaya hasır iple bir kart bağlamışlar. Kartın üzerinde de sorunun cevabı yazılı: “Senden güzeli yok bu dünyada!”

IMAG3644_1
Bikutumutluluk

Rapunzel masalını hatırlatan saç bandı da çok zarif. Hatta bence kolye olarak bile kullanılabilir.

En kalıcı sürprizlerden biri de Küçük Prens olmuş. Kitap ilk olarak 1943 nisanında basılmış ve büyüklere masallar niyetine kutuya eklenmiş. Bikutumutluluk’un partner markası olan Kırmızı Kedi Yayınevi’nin baskısı kullanılmış.

Kısacası benim için mükemmel bir doğum günü hediyesi oldu. Mart Mimoza kutusundaki “Take a Break & Smell the Flowers” yazılı bez çantayı da kutuma eklediğimi söylemeden geçemeyeceğim. Kaçırsaydım çok üzülürdüm. Bez çanta kullanmayı sevenlere tavsiye ederim!

IMAG3646_1
Bikutumutluluk

Sitesinde kutuların kadınlar için tasarlandığı söylense de Bikutumutluluk’a erkekler de bir göz atmalı. Kutunun içindekiler kadınları mutlu edecek şeyler olsa da erkekler de sevgililerine, kız kardeşlerine ve kız arkadaşlarına bu kutulardan hediye edebilirler. Bu arada, haziranda erkeklere özel bir kutu hazırlanacakmış, haberiniz olsun!

Üç veya on iki aylık abonelikler çok daha uygun. Kutular çok çabuk tükeniyor, elinizi çabuk tutsanız iyi edersiniz! Hatta abone olanlar önceki kutularda bulunan 2015 takvimine, “Her Günü Kutla” defterine, geveze çoraba ve kartpostala da sahip olabilecekmiş. Ben de en kısa sürede abone olmayı düşünüyorum! Bu yaratıcı ekiple çalışabilmeyi çok ama çok isterdim.

Bol sürprizli günleriniz olsun!