Dile kolay, 17 koca yıl… 2000 yılında “Anadolu Beşik” ile bıraktıkları yerden 2017 yılında ismine vurulduğum “Bilinmeyenle Karşılaşmak” albümü ile devam ediyorlar: Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu.

Bilinmeyenle Karşılaşmak geçtiğimiz günlerde tüm dijital mecralarda ve raflarda yerini aldı. Bu değerli halk ozanlarının sevenleri olarak büyük heyecan ve hasretle başladık albümü dinlemeye. İsmi gibi bir bilinmeyenle karşılaştık, fakat dinledikçe aslında nicedir tanış olduğumuzu anladık, tekrar anımsadık.  Bana kalırsa albüm pek hoş sürprizlerle dolu; Ağlama Yar, Sen Benden Gittin Gideli ve Ahçik‘in bambaşka bir versiyonu albümü oldukça sürprizli kılıyor. Eğer Aşkı Seversen ile İşidin Ey Ulular ile kaç 17 yıllar geçse de yüreklerimizin zamandan mekandan nasıl da ayrı attıklarını hissediyoruz. Yunus Emre’den Ruhi Su’ya, Karacaoğlan’a adım adım seyreyliyoruz bu toprakları. Albümde 15 şarkı yer alıyor ve albümle birlikte iki ozanın konserleri de düzenlemeye başlıyor.

0001694570001-1
Bilinmeyenle Karşılaşmak, Erkan Oğur&İsmail Hakkı Demircioğlu

Tıpkı Anadolu Beşik gibi, tıpkı Gülün Kokusu Vardı gibi Anadolu’muzun, topraklarımızın kokusunu dokusunu duyuruyorlar bizlere. Baharın gelişi ile birlikte bu hoş sadaların gelişi filizlendirsin topraklarımızı.