Otomobil tutkunlarının dikkatine! Birazdan size bir modelin yarattığı devrimi ve kendi içinde hiç bitmeyen evrimini anlatacağız. Fakat önce biraz geriye gitmemiz gerekiyor… 2007 yılında otomobil dünyasında çok önemli bir gelişme olmuştu hatırlıyor musunuz? Hayatımıza “Crossover” tanımı girmişti ve onu kullanana kadar kendisine bu kadar ihtiyacımız olduğunu biz bile bilmiyorduk. Nissan Qashqai, 2007 yılında ilk defa crossover sınıfını yaratarak bir otomobilden beklediğimiz her şeyi yeniden tanımladı. Takip eden yıllarda trafikten hiç azalmayan ve kendini sürekli olarak yenileyen Qashqai ile konfor, şıklık, genişlik ve teknoloji araç alırken olmazsa olmazlarımıza dönüştü. Bu yüzden yeni Nissan Qashqai e-POWER devrimine iyi bakın, çünkü tıpkı 2007 yılında olduğu gibi bu sefer de elektrikli araçlardan beklediğimiz her şey onunla şekillenecek.

Elektrikli ama şarja ihtiyacı yok.

Otomobil seçerken kırmızı çizgileri olanların alışkanlıklarından vazgeçmeleri kolay değildir. Hele ki elektrikli bir araca geçiş yapılıyorsa. Nasıl şarj edeceğim? Ya sürüş keyfim kaçarsa? Alıştığım konforu bulabilecek miyim? Benzeri onlarca soru zihinlerde döner durur. Yeni Nissan Qashqai e-POWER bütün bu soruların üstesinden gelecek teknolojiye sahip.

İlk olarak o, yıllardır defalarca test ettiğimiz, etrafımızdan veya ailemizden birinin mutlaka kullandığı bir marka. İkincisi, elektrikli evet ama şarja ihtiyacı yok! Nissan’ın benzersiz e-POWER teknolojisi, enerji verimliliği yüksek bir benzinli jeneratörden güç alan elektrik motoru sayesinde hisli ve sessiz bir performans sunarken, tekerlekler sadece elektrikli motordan güç alıyor ve böylece yeniden şarj edilmeye ihtiyaç duymuyor.

Kısaca, elektrikten güç alıp, benzinle tekrar şarj olabilen benzersiz bir elektrikli araç ile karşı karşıyayız. e-POWER, içten yanmalı bir aracın alıştığınız rahatlığını, düşük yakıt tüketimi, emisyon seviyesi ve elektrikli sürüş hissiyle birleştirirken biz de kabloya bile ihtiyaç duymadan elektrikli sürüş keyfini yaşayabiliyoruz.

Şehir içinde %34* yakıt tasarrufu!

Bizim gibi şehrin her yerini hiç düşünmeden keşfetme meraklıları için en sevindirici haber bu oldu. %34 çok ciddi bir tasarruf ve bu tasarrufu daha fazla rota deneyimleyerek değerlendirmek çok keyifli olacak! İyi de nasıl başarıyorlar? Nissan Qashqai e-POWER’a özgü EV modu ve e-Pedal teknolojisi sayesinde. Daha yumuşak, daha sessiz ve tasarruflu sürüş, güvendiğimiz Nissan teknolojisine emanet.

Gelin bir de içine bakalım:

Kişisel Bir Mesele

Otomobilimizle ilgili her şeyi “kişisel alıyoruz”. Siz de öyle misiniz? Mesela bagaj hacmini istediğimiz gibi ayarlamak istiyoruz. Belki bebek arabası koyacağız, belki uzun bir seyahat için valizleri üst üste koymak istemiyoruz? Nissan Qashqai e-POWER ile keyfimiz bilir. İstersek Bose Premium Ses Sitemi ile favori yol şarkılarımızı dinleriz, istersek en sevdiğimiz arkadaş grubumuzu, ailemizi bir araya toplayıp geniş geniş seyahat ederiz. Geniş iç hacmi ile maksimum konfor sağlayan yeni aracımız hepsine hazır.

Bir başka kişiselleştirilebilir alan ise dijital gösterge paneli. Qashqai’nin tamamen elektronik 12,3 inç TFT dijital gösterge paneli, navigasyon, eğlence, trafik veya araç bilgilerini görüntülemek için kişiselleştirilebilir gösterge seçenekleri sunuyor. Japon “Kiriko” cam sanatından ilham alan arka planıyla da aynı zamanda oldukça şık.

En sevdiğimizi sona sakladık: Koltuk masajı!

Özel tasarlanmış, bel destekli, ergonomik ve Nappa derisi koltuklarda hem sürücü hem de yolcu için masaj özelliği var. Uzun yolculuklarda, trafik anlarında, önemli toplantıların sonrasında stresimizden tümüyle arınmak ve rahatlamak için bu fonksiyon tam bize göre. Düşük emisyonlu, kablosuz, şarj derdi olmayan, bize ve dünyaya iyi gelmek için tasarlanmış yeni Nissan Qashqai e-POWER ile hemen tanışmak için tıklayın!