“İnsan yediği şeydir.” Alman filozof Ludwig Feuerbach, bu belirlemeyi yaptığında takvimler 1850’yi gösteriyordu. Tarihteki ilk sofra bu sözden yaklaşık 12.000 yıl önce kurulmuştu. “Yaşamak için yemek” mantığı, içine haz ve gusto kavramlarını alınca ‘sofra’ ve ‘şölen’ aynı anlamda kullanılmaya başlandı.

Günümüzde paradigma önemli ölçüde değişti. Şimdi sağlıklı beslenme en başat koşul haline geldi. Yaşamak için gereksinim duyduğumuz tüm gıdaların giderek azalan besin değeri, onların hazırlanma biçimlerinde daha özenli ve bilimsel davranmamızı elzem kılıyor. Üstelik 24 saate sığmayan ve çok hızlı akan zamanı da düşündüğümüzde o amansız soruyu önümüzde buluyoruz: Ne hazırlayacağız, nasıl yapacağız ve hangi arada yapacağız?

Keyifle Sofra Kurulan Yer Evdir.

Biz de bunu çok iyi biliyoruz: Evimizden baharat kokuları ve fırından gelen sıcaklık yükselince içimizi bir huzur kaplıyor. Kalabalık sofralar kurmak ve tüm sevdiklerimizi o sofra etrafında bir araya toplamak istiyoruz. Gelin görün ki, filmlerde gördüğümüz, tüm ailenin bir arada kahkahalar eşliğinde yemek yediği o sahnede realist iç sesimiz bir türlü susmuyor:

“O soğanları kim doğradı acaba?”
“Ön hazırlık kaç saat sürmüştür kim bilir?”
“Bulaşık…”

Lütfen sahnenin tadını çıkarın. İç sesimize sakin olmasını söyleyen bir ürünle tanıştırmak istiyoruz sizi.

Çağının En Güçlüsü: Braun MultiQuick 9

Braun, MultiQuick serisinin en yüksek performanslı ve en güçlü el blenderi MultiQuick 9 ile karşımızda!

1200 Wattlık güçlü motoruyla bir önceki modeli MQ5’ten %60 daha hızlı. Yeni ve benzersiz ActiveBlade özelliği sayesinde yukarı aşağı hareket ederek daha az çabayla tüm işlerin üstesinden gelir. Advanced SmartSpeed ​​ayarı sayesinde extra büyük güç düğmesini ne kadar sıkarsanız o kadar güç elde edebilirsiniz ve elinizden hiçbir malzeme kurtulamaz. Buz parçalamak, kuruyemişleri saniyeler içinde doğramak hatta kahve öğütmek bile dahil!

Şık Sunumlar.

Blender denince her şeyi parçalayıp teslim eden bir ürün geliyor aklımıza. Braun MultiQuick 9 farkı burada devreye giriyor. Pulse modu sayesinde eşit şekilde kesilmiş malzemeyi parçalamadan teslim eden blender, her şeyi yapabilen hepsi bir arada eklentisiyle ince veya kalın şekilde dilimliyor, ince veya kaba parçalara ayırıyor, jülyen veya patates kızartması şeklinde kesiyor. Akıllı yeni doğrama aparatı, en sevdiğimiz taze meyve ve sebzeleri sadece saniyeler içinde 9 mm’lik küçük mükemmel kareler halinde doğramanızı sağlıyor. Elle küp küp doğramaya kıyasla 10 kat daha hızlı hazırlayabiliyor.

Akşam için hayal ettiğimiz peynir tabağının en sert peynirini kırıp bozmadan dilimliyor.

İki Önemli Bonus!

“Bonus” diyoruz çünkü mutfak tezgahınızda hatrı sayılır bir yer kaplayan hamur yoğurma makinenizi rafa kaldırabilirsiniz. Braun MultiQuick 9’u incelerken hamur yoğurma özelliği kısmına geldiğimizde mutluluktan havalara uçtuk. Tam 500 gram hamur yoğurabilen 3.2 Litrelik haznesi ve güçlü yoğurma kancasıyla ekşi maya ekmek tarifimiz güvenli ellerde.

İki bonus sözü vermiştik, ikincisi de ilki kadar önemli. Bulaşık!

Sıçrama koruyucusu sayesinde, gıdayla temas eden tüm parçalar bulaşık makinesine girebiliyor. Elde yıkama yok, ön hazırlık yok, yer kaplamak yok.

Sanıyoruz ki Braun, sofra kurabilen bir ürün çıkarana kadar bize sadece masayı hazırlamak ve sevdiklerimizi davet etmek kalıyor.

Braun MultiQuick serisinin en güçlüsüyle tanışmak için tıklayın.