Doğum günü, sevgililer günü, anneler günü ve şimdilerde yaklaşan Yılbaşı için sevdiklerimize, arkadaşlarımıza hediyeler almak isteriz. Kimi zaman umduğumuz güzellikte hediyeler bulamayız.Tam bu durumda size 2 güzel önerim var: Hediyenin içine hayalinizi katın, kendinizden bir parça verin, Bitti Gitti Atölyesi’nde tasarlayın ya da Dükkantere’yi ziyaret edin!

Sun.Art’ta Bitti Gitti Atölyesi

Hafta sonu Vesta Event’in hazırladığı Sun.Art yılbaşı alışverişi etkinliği için Mürekkep’teydim. Her tasarımcının kendine özel açtığı standlarda satışa sunduğu tasarımlar oldukça ilginçti. Beni daha çok etkileyen ise Bitti Gitti Atölyesi’nin yaptığı workshop oldu. Gitmeden önce internet üzerinden biraz araştırma yapmıştım. Workshopun konusu Defter Dikme üzerineydi. Yazmayı çok seven biri olduğumdan bunu kaçırmamalıydım. Çünkü her gittiğim kitapçıda orjinal defterler bulup almaya bayılıyorum. Ancak bu sefer defteri kendim yapıp, tasarımının bana ait olacak olması daha da heyecan vericiydi. Kısa teknik bilgiler veren Erdil ve Gizem, yapım aşamasında bizlere keyifli anlar yaşattılar.

IMG_3812

Önce oluşturacağımız defterin şekline karar verdik. Ben seyahat ederken kullanacağımı düşünerek küçük dikdörtgen şeklinde yapmaya karar verdim. Ardından kağıt üzerine açtığımız deliklerden seçtiğimiz renkli iplerle iğne yardımıyla düğümler atarak zorlu bir defter ciltleme işlemi uyguladık. Burada Erdil’in epey yardımı oldu bana, söylemeden geçemeyeceğim. Ve sıra en keyifli yerine gelmişti: Defterin kapağını tasarlamak! Gelmeden önce herhangi bir kapak yapmak aklımda yoktu, sade bir dizayn ile bu aşamayı da tamamladım. Şimdi defteri yeni yazılarla doldurmak için sabırsızlanıyorum.

Bitti Gitti Atölyesi’nin diğer etkinlikleri hakkında sohbet ettiğimde çok daha fazlasının olduğunu öğrendim: İğne deliği kameralar, serigrafi baskılar… Atölye’de talep üzerine bu etkinlikler gerçekleştiriliyormuş. Hafta sonu 3-4 arkadaş toplanıp ne yapacağınızı düşünürken farklı bir şeyler yapmak istiyorsanız bu atölye tam size göre! Onların da dediği gibi kelimenin tam anlamıyla ‘’Keyifler Atölyesi’’. Eğer ki hediyeyi ben yapmam, alırım diyorsanız yapılan defterlerin satışı da mevcut.

Kadıköy’de Dükkantere

IMG_3840

Hediye alımı için daha fazla çeşit istiyorsanız sizi Dükkantere’ye alalım. Kadıköy’de, Sanatçılar Sokağı’nın sonlarına doğru rastladığınız şirin ve bir o kadar da mutluluk saçan dopdolu bir dükkan! İçeri girdiğimde montunun içindeki kedi ile beni karşılayan (bu anda epey güldük, ben kediyi fark edince) Zeynep Hanım ve küçücük mutfağın arkasında güleryüzlü Şahika Hanım ile tanıştım.

Processed with VSCOcam with f2 preset

O kadar çok hediyelik ürün vardı ki, hangi birini alacağıma karar veremedim. Üstelik her biri özel tasarım ile hazırlanmış. Kısacası fabrika ürünü gibi tekdüze değiller. Yılbaşı için özel bir tasarım vardı içeride. Alışverişimi tamamladıktan sonra oturup bir şeyler içmek istedim. Kavanozda tiramisularının çok beğenildiğini söylediler. Merak etmiştim. Sonradan lezzetli tiramisuların yapımının Şahika Hanım’a ait olduğunu öğrendim. Küçük bir yer olduğu için hemen önlerindeki masalarından bir tanesine oturdum, masanın dizaynı ile gelen tiramisu ve kahvenin sunum şekli harikaydı! Ben lezzet ve sunumun birbirini tamamlayan bir ikili olduğuna inanırım. Bu nedenle kesinlikle uyumluydu her şey.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Dükkantere Adres: Osmanağa Mah. Ali Suavi Sok. (Sanatçılar Sokağı) No:40 Kadıköy/İstanbul

Böylece hem yılbaşı alışverişimi yaptım,hem de tiramisu dolu mutluluklar yaşadım!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?