Gain’in, 24 Nisan’da yayımlanmaya başlayan ve her bölümünde bizi kendine daha çok bağlayan dizisi Bizi Ayıran Çizgi, kaybettiği sevgilisini kurtarmak için kaderin sonsuz bir döngüsüne kapılan ve onu kurtarmak için hayatının en acı günü sil baştan yaşayan bir aşığın hikayesini anlatıyor.

Bizi Ayıran Çizgi

Henüz birkaç aylık yayın hayatı boyunca Gain programları hayatımıza eğlence katar ve farklı konulardaki bilgi birikimimizi güçlendirirken, platformdaki birçok orijinal dizi de kısa süreli formatları ve sürükleyici konularıyla dikkat çekti. Eşini öldüren katilin bıraktığı ipuçlarının peşine düşen bir terapistin nefes kesen öyküsünü anlatan Terapist, her gün birlikte yürüyüşlere çıkmaya karar veren iki eski sevgilinin sohbetleriyle ilerleyen 10 Bin Adım, paralel evrenlerde seçmedikleri hayatlarıyla yüzleşen iki kişinin üç farklı hikayesini anlatan bilim-kurgu türündeki Senkron bunlardan birkaçıydı. Bu orijinal dizilerin yanına 24 Nisan’da bir yenisi eklendi: Bizi Ayıran Çizgi.

youtube play youtube play

“Doğru ve yanlışın ötesinde bir yer var. Seninle orada buluşacağız.”

– Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî

Bizi Ayıran Çizgi, gerçek ve hayal arasındaki farkların bulanıklaştığı, tutku dolu bir aşk hikayesi anlatıyor. İstanbul’da yaşanan bir terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden Sinem’in ölüm haberini alan sevgilisi Sinan, geçmişe dönüp, o günü tekrar tekrar geriye sararak Sinem’i kurtarmaya çalışıyor. Gerçeklikle bağı kopan Sinan, adeta zamandan ve mekandan bağımsız, sonsuz bir döngüye giriyor. Her gün yıkılıp her gün yeniden toparlanıyor, bazen vazgeçip bazen savaşıyor. Bu sonsuz döngüyü kırıp, Sinem’e ulaşmaya çalışıyor.

Yüzyıllardır aşıkların şehri olan İstanbul’da, yalnızca 24 saat içinde her şeyi düzeltmeye çalışan Sinan’ın Sinem’i kurtarma çabası, oldukça dramatik ve tutku dolu bir Groundhog Day’i ya da Palm Springs’i çağrıştırıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda, Rauf filmiyle dikkat çeken yönetmen Soner Caner oturuyor, başrollerini ise yetenekli ve başarılı oyuncular Ozan Dolunay ile Hazal Subaşı paylaşıyor. 

Üçüncü bölümü geçtiğimiz günlerde yayımlanan Bizi Ayıran Çizgi’yi heyecan ve merakla izliyoruz! Diziye buradan ulaşabilirsiniz.