Cilt bakımı için kullandığınız ürünlerin içeriği sizin için ne kadar önemli? Evde kaldığımız bu dönemde makyaja olan ihtiyaç ve ilgimiz gün geçtikçe azalırken cilt bakımı ritüelleri ön plana çıktı. Hepimiz doğal içeriklerin ve ‘cruelty free’ ürünlerin peşindeyken özellikle kahve kokusu düşkünlerinin ilgisini çekeceğinden emin olduğumuz bir markayla tanışma şansı yakaladık: Blush Coffee Scrub.

Blush Coffee Scrub Ailesi

Blush, aslında 2021 yılının bakım ve güzellik trendleri içerisinde de bolca söz edilen bir anlayışı izliyor: doğal malzemelerin cilt bakım ürünlerinin bir parçası haline gelmesi. Yani her şeyi basit tutmanın en doğru yol olduğunu düşünen Blush, ürünlerinde zararlı kimyasallar ve paraben içermiyor. Bunların yerine robusta kahve çekirdekleri, E vitamini ve türünün en iyisi yağlar içeriyor. Bunlar hangi yağlar mı? Soğuk sıkılmış tatlı badem yağı, portakal yağı, jojoba, organik aloe vera, Hindistan cevizi yağı, makademya fındığı yağı ve kakao yağından destek alınıyor. İçeriği sayesinde Blush, ilk denemeden cildi pürüzsüz, canlı ve nemli hale getiriyor!

Blush Coffee Scrub

Blush’ta ana içeriğin kahve olmasının da önemli bir nedeni var. Kahve ve kafein ciltte mucizeler yaratıyor! Derideki yanma hissini azaltıyor, genç hücre üretimini arttırıyor, yorgun görünümü yumuşatıyor ve kan dolaşımını arttırarak derinin kendini iyileştirmesine fırsat tanıyor.

Blush Coffe Scrub – Original

Her cilt tipine uygun olarak üretilen ve hepsinin baz formülünde doğal yağlar bulunan Blush ürünlerinin (original, cacao, coconut) arasındaki fark ise her birinin odaklandıkları problemlerin farklı olması. Örneğin; Blush Original Body Scrub yoğun nemlendirme etkisi yaratıyor ve kollajen üretimini tetikliyerek cilde parlaklık veriyor. Blush Cacao Body Scrub ailenin diğer üyeleri gibi cildi ölü deri hücrelerinden arındırma ve nemlendirmenin yanı sıra akne, siyah nokta, kuru ciltten kaynaklanan çatlaklar üzerine yoğunlaşıyor. Blush Coconut Body Scrub ise deri çatlakların ve yara izlerinin iyileşmesine yardımcı oluyor.

Blush Coffe Scrub – Coconut

Blush’ı benzer scrub ve peeling ürünlerinden ayıran yalnızca doğal içeriği de değil. Bunun yanı sıra tamamen vegan girdilerle üretilmiş ve hiçbir hayvan üzerinde test edilmemiş olması. Üstelik kendisi Peta onaylı olan Blush, tüketiciler olarak bizleri de kullandığımız ürünlere ilişkin farkındalık geliştirmemiz ve vegan olup olmadığını, hayvanlar üzerinde test edilip edilmediğini kontrol etmemiz adına Peta’nın web sitesinden araştırmaya davet ediyor.

Blush Coffe Scrub – Cacao

theMagger olarak bakım ve güzellik markalarının tanıtım süreçlerini kusurlara vurgu üzerinden yürütmemeye özen göstermelerini önemsiyoruz. Bu noktada da beklentileri karşılayan Blush, ürünlerinin selülit, çatlak ve yırtıklar ve akne konularında yardımcı olduğunu belirtmekle birlikte bunların bir problem ya da eksiklik olarak görülmesi gerekmediğini de vurgulayan nadir markalardan.

Haftada 3-4 kez kullanılması önerilen Blush Body Scrub‘ların duşta ya da duş dışında kullanılabildiğini, içeriğindeki kahvenin suyla, iz bırakmadan suyla kolayca duşa veda ettiğini ve ince bir tabaka halinde, nazikçe yüz için de kullanılabildiğini belirtmekte fayda var. Eğer cilt bakım rutininize ekleyecek doğal ve hoş kokulu formüller peşindeyseniz Blush’ı şimdiden denenecekler listenize ekleyebilirsiniz.