Hep söylerim, denizin ortasında olmak insana en iyi gelen terapilerden biri. Geçtiğimiz cumartesi de benim için öyleydi; Türkiye’nin en kapsamlı yelken festivali olmayı hedefleyen BMW Bosphorus Sailing Fest’teydim. Deneyimim olmadığı için yarışmadım ama basın teknesiyle yarışanları tüm gün seyrettim. Heyecanlarına ortak oldum.

FullSizeRenderl

Yelken deneyimim yok diyemem bu arada; 3 sene önce yelken tutkunu arkadaşlarımızla 1 haftalığına, teknede kaptan olmadan Güney’de uzun bir mavi yolculuğa çıktık. Bir haftalık deneyimimde bile bir şeyler öğrendim ve bu aktiviteden inanılmaz keyif aldım.

FullSizeRenderp

20 Mayıs Cumartesi ise BMW ekibiyle sabah 8:30’da Kalamış Marina’da buluştuk. Kahvaltımızı ettikten sonra yarışın başlama noktasına gitmek üzere yola çıktık. Bu yarışın tatlı bir yanı da BMW teknesinde yarışan bir “ünlüler takımı”nın olmasıydı; Çağla Kubat, Yunus Günce Doğa Rutkay ve Murat Bur’un yer aldığı bu takım önceden deneyimleri olmadığı için herkesten daha heyecanlılardı. Ancak gün boyunca ne kadar eğlendiklerini tahmin ediyorum; içelerinden bir-iki tanesi kesin yelken sporuna başlamayı düşünüyordur bu aralar :)

Geçtiğimiz cumartesi günü 12:00’de başlayan yarışı, o sırada Boğaz taraflarında olanlar görmüştür. Görmemek gerçekten imkansızdı! Boğaz onlarca yelkenlinin ihtişamını taşıyordu ve ortam rengarenkti. Borusan Otomotiv’in düzenlediği BMW Sailing Fest’in enerjisi, Boğaz’ın mis gibi havası, güneşin parıltısı, “dalga dalga heyecan” birleşince sıradan bir cumartesi günü, kusursuz, fotoğraf/video çekmeden duramadığımız bir güne dönüştü.

FullSizeRender

Uluslararası arenada birçok prestijli yelken yarışının ve yat kulübünün destekçisi olan ve aynı zamanda BMW Sailing Cup International yelken yarışlarını gerçekleştiren BMW’nin 6. kez gerçekleştireceği bu yarışı bu yıl da kaçırmadığım, tüm günü başından sonuna kadar izleyebildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Eğer siz de yelken tutkunuysanız, önümüzdeki sene her tip yelkenli tekneye açık olan BMW Sailing Fest yarışlarına mutlaka katılın. Yarışmayı düşünmeseniz bile İstanbul Boğazı kenarında yarışları izlemeye gidin. Ne kadar muhteşem bir görüntü olduğuna inanamayacaksınız!

Seneye tekrar görüşmek üzere! Teşekkürler Borusan Otomotiv!

#BMWSailingFest

Fotoğraflar: @tanersehri ve @onerman76

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?