Yine Kadıköy’den bir mekanla huzurlarınızdayım. Şaşıran yoktur sanıyorum ki. Ben bu semtten hiç bıkmayacağım sanırım. Hele de böyle güzel yerler açılınca, başka yere gidesim gelmiyor. Bonkis onlardan yalnızca biri…

(yeni adresinde)

Konum

bonkis mekan
Bonkis Breakfast & Bistro

Volare Moda’yı Kadıköy severler mutlaka hatırlayacaktır. Çok zevkli el yapımı ev eşyaları, çocuklar için oyuncakların bulunduğu, aynı zamanda kafe olarak da zaman geçirebileceğiniz tatlı bir dükkandı. Artık Volare’nin yerinde Bonkis Breakfast&Bistro var! Moda Caddesi’nde, Muratbey Sokak’ta. Mekanın içerisinde belli değişiklikler yapılmış, daha geniş bir oturma alanı, ferah bir düzen gelmiş. Bir yandan da boydan boya duvarı kaplayan tahtada menüde bulunanlar yazılı. Menüyü okumaya başladığınız an, hevesle seçim yapmaya çalışacağınıza eminim. Öncelikle kahvaltılardan bahsedeyim. Türk kahvaltısından, İngiliz kahvaltısına, Amerikan kahvaltısından farklı omlet çeşitlerine (Füme etli, mantarlı gibi..) birçok çeşit sizleri bekliyor. Egg Benedictler de cabası! Benim gibi bir sabahınızı burada geçirmeyi tercih ederseniz, fırından çıkanların kokusu eşliğinde büyülenmeniz olası. Pavlova, cheesecake çeşitleri, turta ve mozaik pasta gibi tatlılar çok güzel görünüyor; ama ben o gün kahvaltıya odaklanmış durumdayım.

IMG_5803
Bonkis Breakfast & Bistro

Türk kahvaltısını tercih ediyorum. Peynir çeşitleri, reçeller ve kahvaltıyla birlikte masaya gelen ıspanaklı börek çok lezzetli. Bununla birlikte kahvaltıda göz yumurta, söğüş ve acuka gibi kahvaltının olmazsa olmazları da mevcut. Dün Moda ve 700 gr kahvaltısına bayılan biri olarak Kadıköy’de kahvaltı dendiğinde üçüncü adresim Bonkis olacak, bu çok belli; ama öğlen ve akşam öğünleri için de seçenekler cazip. Ekmeküstüler, makarnalar, salatalar ve pazar günü var olacak olan burgerler denenesi. Bu arada cuma günleri 19:00-22:00 arasında tadım geceleri olacakmış. O hafta için menüde en çok beğenilmiş olan lezzetlerden oluşturulan bir tabak, üstüne tatlı ve müzikle birlikte sanırım hoş bir cuma gecesi geçirmemizi sağlayacak olan Bonkis’i çok geçmeden keşfedin derim!

bonkis1
Bonkis Breakfast & Bistro