Brasserie d’Or Anadolu yakasında yeni açılan Emaar Square Mall’da yer alıyor. Teras katında yer alan restoran Park Şamdan’ın arkasındaki isimler Emre Ergani ve Ersoy Çetin tarafından açılmış, yani kırk yıllık bir işletmecilik tecrübesi taşıyor.

-Bu yazıda bahsedilen mekan kapanmıştır.-

Mekânın dekorasyonuna, mermer masalar, deri bar tabureler, ışıldayan altın aksamlar ve çiçeklerle hem şık hem de rahat bir atmosfer hakim. Havalar ısındığında teras alanı da çok keyifli olacak gibi gözüküyor.

1d49ec02-f994-4446-a067-8982789f8fa4

Biz mekânı akşam yemeği için tercih etsek de bence bir akşamüstü içkisi ya da öğlen yemeği için de son derece uygun. Tercihimizin cuma akşamından yana olmasındaki en büyük sebep canlı müzik programı oldu. Bildiğiniz gibi Anadolu yakasında canlı müzik eşliğinde, şık bir akşam yemeği yemek isterseniz olasılıklarınız çok çok kısıtlı. Dolayısıyla Brasserie d’Or’un asıl farklılaştığı nokta bu diyebiliriz. Haftanın stresini atmak, kaliteli yemek yemek veya daha hareketli bir programa geçiş yapmak için canlı müzik eşliğinde akşam yemeği çok elverişli oluyor. Bizim gittiğimiz akşam barın önüne kurulmuş küçük sahnede Su İdil, gitar eşliğinde blues söylüyordu. Craig David, The Cure, Amy Winehouse gibi sanatçıların parçaları da gece boyunca kulağımıza çalınanlardan sadece birkaçıydı.

IMG_1318

Bu hoş atmosfere kısa ve öz bir menü eşlik ediyor. Fransız mutfağı ağırlıklı menüye Park Şamdan menüsünden yoğurtlu kebap gibi birkaç detay da sızmış. Menüden denediklerimiz, Cafe de Paris soslu bonfile ve Malbec üzümünden yapılan sosla servis edilen ızgara bonfile oldu. Sunumuyla ve lezzetiyle dört dörtlük tabaklardı diyebilirim. Porsiyonlar ise ne çok büyük ne çok küçüktü diyebilirim.

Brasserie d’Or ‘un şarap menüsü ise yemek menüsününe göre daha geniş seçenekler sunuyor. Bizim seçimlerimiz olan Arjantin şarabı Bosca Malbec ve Terrazas gayet tatmin ediciydi. Menüde Türkiye başta olmak üzere Lübnan, Afrika, Yeni Zelanda, Şili ve Arjantin gibi farklı coğrafyalardan şarap seçenekleri de bulunuyor. Farklı tatları deneyip damağını güçlendirmek için güzel bir fırsat.

IMG_1327

Mekânın fiyat-performans oranı çok iyiydi diyebilirim. Hem rahat ulaşayım, park problemi çekmeyeyim, kaliteli yemek yiyeyim biraz da keyifli müzik dinleyeyim diyorsanız çok doğru bir adres. Önceden arayıp rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.

e0241349-f045-43d3-8396-f525a00b508e

Brasserie d’Or ’un canlı müzik programını ve mekânla ilgili diğer detayları instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Lulucumm’dan The Allis, Soho House