Dar ve tarihi sokakları, küçücük evleri ile Bremen’in en eski mahallesi Schnoorviertel’de kafeler ve sanat galerileri arasında dolandıktan sonra soluğu Bremen Meydanı’nda alıp Grimm Kardeşler’in masalından tanıdığımız ünlü Bremen Mızıkacıları heykeline karşı soğuk bir içeceğin keyfini çıkartmak ister miydiniz? Planın ilk bölümünü gerçekleştirmek hemen mümkün olmayabilir ancak ikinci kısmı için vakit kaybetmeye hiç gerek yok! Nasıl mı? Gelin sizi Bremen 1827 bira ile tanıştıralım.

Bremen

Orijinal Alman Saflık Yasası’nda belirtilen formüle sadık kalınarak, sadece en kaliteli arpa maltı, maya, su ve şerbetçiotuyla geliştirilmiş ve her yudumda dolgun lezzeti ile kalitesini hissettiren Bremen 1827’yi geçtiğimiz günlerde deneme şansı yakaladık.

Adını Almanya’nın Bremen Bölgesi’nde 1827’de kurulan tarihi limanıyla adeta Alman biracılığının merkezi haline gelen Bremen’den alan Bremen 1827 birasının, geleneğin hakkını veren doygun ve lezzetli bir içimi var.

Arkadaşlarınızla izlediğiniz en heyecanlı maçlarda, akşam üzeri “acıktık ama ne atıştırsak?” denen o anlarda, akşam balkonda hafif bir esinti eşliğinde iyi hissettiren sohbetler sırasında… Umut Sarıkaya’nın da dediği gibi Almanlıktan aldığı tadı başka hiçbir şeyden almayanlar olarak bu anları lezzetli soğuk bir birayla taçlandırıyoruz. Dolgun bir tada sahip klasik Alman tipi, kaliteli lager birası Bremen 1827 de işte tam bu noktada devreye giriyor ve ulaşılabilir bir seçenek olarak anın keyfini artırıyor!