Sokak lezzetleri konseptine İstanbul’da sık sık rastlıyoruz. Şef İsmet Saz tarafından oluşturulan Bronco, Amerika’da yaygın olan “Diner” konseptini yeni nesil sokak lezzetleriyle harmanlayarak başarılı bir şekilde ülkemize taşımış. Mekanı uzaktan gördüğünüz anda kendinizi direkt başka bir atmosferde hissetmeye başlıyorsunuz. Bronco, mekanın ambiyansından tutun da menünün tasarımına ve çalışanların üniformalarına dek sizleri tam anlamıyla bu atmosferin içerisinde tutmaya devam ediyor.

Konum

img_7479
Bronco | Fotoğraf: Çağlar İnceoğlu

Bronco

Menünün içeriğine; Türk, Amerikan ve Meksika mutfağı esintileri hakim. Sade yapıdaki menü, daha ilk bakışta neler tercih edeceğiniz konusunda size yardımcı oluyor. Menüde genel olarak envai çeşit hamburger ve başlangıç seçenekleri yer alıyor. Kendilerine has yorumlanmış olan hamburgerler, bowl lezzetler, Buffalo Wings ve Smoked Brisket İsmet Saz’ın yorumu ile damakta gerçekten farklı bir iz bırakıyor. Biz başlangıç olarak Smoked Brisket ve Guacamole’ye eşlik eden Mısır Taco’yu tercih ettik. Başlangıçlar daha ilk dakikadan fark yaratttı diyebiliriz. Guacamole sosun karışım oranlarını ve kıvamını çok beğendik.

Hamburgerlere gelecek olursak, öncelikle ekmeğinden biraz söz edelim. Yumuşacık ve her sabah taptaze yapılan Brioche ekmekleri çok başarılı. Zengin hamburger menüsü de burgerseverler için oldukça ideal. Tercihimizi BB Burger’den yana kullandık. Biberiyeli Aioli sos, dana burgere çok yakışmıştı. Birçok yerde yemeklerin içerisinde veya ayrıca Aioli sosu denemişimdir. Biberiyelisini ise daha önce deneme fırsatım olmamıştı.

Sırada Bronco’nun fenomeni olan B Dog var. Parmaklarınızı ısırtacak lezzette olan bu hot dog, yumuşacık ekmeğinin arasında cheddar sos ve karamelize soğan ile servis ediliyor. Kıvamı, lezzeti ve sosların uyumu çok başarılıydı.

Çocukken yediğimiz kurabiye hamurlarının tadını anımsatan Cookie Dough’u ise tatlı olarak tercih ettik. Cookie Dough’larımızı tuzlu karamel ve Oreo’lu tercih ettik. Şeker oranı yüksek bir lezzet olduğu için iki kişi rahatlıkla bir porsiyonu paylaşabilir. Mekanın bir diğer farklılaşma noktası ise evde pişirmeye yönelik paket servis seçeneği. Bronco tarafından size gönderilen kitlerle hamburgerinizi ev konforunda pişirebiliyorsunuz.

Bütün detaylarına kadar düşünüp tasarlayan İsmet Saz, tecrübesini çok güzel bir şekilde mekana yansıtmış diyebiliriz. Çalışanların üniformalarına da değinmek gerekirse, üniformalar Amerikan beysbol takımı formalarına benziyor ve mekana da ayrı bir hava katıyor. Seçimler çok başarılı olmuş.

Mekanın sadece dışarıda oturma alanı bulunuyor. Geniş bahçesi ve ısıtıcıları ile birlikte pandemi kısıtlamaları geçtiğinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bronco, Amerika’daki Diner konseptini özleyenler için ilaç gibi gelecek.

Kapak Fotoğrafı: Instagram | @broncobyismetsaz

İlginizi Çekebilir: Pelin Zorlu’dan RUB Sokak Lezzetleri