Ankaralılar olarak yakınlarla birlikte geçirdiğimiz vaktin çoğunu restoranlarda harcıyoruz. Fakat bir süreden sonra hep aynı ortamlar, tekdüze buluşmalar da insanı sıkabiliyor. Özellikle pandemi döneminde ve havaların güzel olması sebebiyle ben daha çok açık havada buluşmaya gayret ettiğimden Budak Town’ı keşfetmem tam isabet oldu. İncek’te konumlanan Budak Town, yurt dışı sokak marketlerine benzeyen konsepti ve oldukça geniş bir alana yayılan bahçesiyle ziyaretçilerine güzel bir açık hava deneyimi yaşama imkanı sunuyor. 

Budak Town
Budak Town | Fotoğraf: Tuana Tuncer

Budak Town, yurt dışında yılbaşı zamanı sokaklara kurulan kulübelerden esinlenmiş. Bu anlamda mekanda her yemek için farklı kulübeler bulunuyor, bu kulübelerden dilediğiniz yemeği alabiliyorsunuz. Budak Town’da ödeme sistemi alıştığımız restoranlardan biraz farklı işliyor. Alana girişte Budak Town’a özel bir kart alıp girişteki kulübeden bu karta para yüklemesi yaptırıyorsunuz. Yüklediğiniz para miktarına göre de bu kartla yiyecek içecek satın alabiliyorsunuz. Aynı zamanda kartta fazla bakiye kaldığı durumlarda da iade alabiliyor veya kartı yanınızda götürebiliyorsunuz. Bu sebeple alana giriş yaptıktan sonra yapacağınız ilk şey bu kartı edinmek ve para yükletmek olmalı. 

Budak Town’da kulübelerin bulunduğu alanın yanı sıra bir de piknik alanı var. Budak Piknik diye geçen bu alan aslında Budak Town ile ortak alanı kullanıyor ancak farklı iki işletme olarak geçiyorlar. Budak Piknik’te de rezervasyon yaptırarak piknik alanını kullanabilir ve kendinize özel tahsis edilen kulübelerden faydalanabilirsiniz. İsterseniz Budak Town’da street food deneyimi yaşayabilir ve Budak Piknik’te size ayrılan bölümlerde açık havanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Budak Town’da çeşitli dünya mutfaklarından yemekler bulunuyor. Vietnam usülü Pho çorbası, falafel dürüm, külahta pizza, burrito ve daha birçok farklı yemek çeşidi var. Ayrıca oldukça lezzetli tatlıları var, ben yemeklerin çoğundan yeterince memnun kaldım. Örneğin denediğim külahta pizzanın ortalama bir lezzete sahip olduğunu düşünürken ballı hardallı hot doglarını ve “Berliner” tatlılarını çok beğenmiştim. Yemeklerin lezzetinin yanı sıra arkadaşlarla veya aileyle gelip vakit geçirebilecek yeşil bir alana sahip olması da büyük bir avantaj. Son olarak buraya elemeyenler veya eve yemek sipariş etmek isteyenler için online sipariş imkanının olduğunu da belirtmeden geçmemek gerek. 

Kapak Fotoğrafı: Tuana Tuncer

İlginizi çekebilir: Tuana Tuncer’den Coldfusion