Konserler artık kapalı mekanlardan açık havaya geçiş yapmaya başladı. Bu hafta İstanbul yine birbirinden güzel etkinliklere ev sahiplği yapıyor.

24 Mayıs Cuma

Buika Senfonik – İstanbul Opera Orkestrası @ İş Sanat Kültür Merkezi

“Flamenko Kraliçesi” olarak taçlandırılan Buika, İstanbul Opera Orkestrası eşliğinde muhteşem bir senfonik konser vermek üzere İş Sanat’a geliyor. Müziğinde flamenco, caz, soul ve blues’u harmanlayan Buika, bir kez dinleyenin bir daha bırakamayacağı seslerden.

Can Gox @ Dada

“Kaybedenler Kulübü” film müziklerinde yer alan besteleriyle dikkatleri üzerine çeken Can Gox, ilk albümü “Yalnızım Ben”i geçtiğimiz aylarda yayınladı. Farklı yorumuyla olduğu kadar şarkılarıyla da ilgi çeken Gox’un Dada konserini kaçırmamanızı tavsiye ederim.

 

25 Mayıs Cumartesi

Babylon Soundgarden @ Parkorman

Kings Of Convenience, DeVotchka, Molotov Jukebox bir tarafa, en sevdiklerimden İstanbul Sessions, BabaZula, Sattas diğer tarafta. Bu kadarla da kalınmıyor ve Red Bull Music Academy Sahnesi’nde de Beardyman, Kabus Kerim, Tufan Demir, Da Poet ve dahası… Hepsi ama hepsi Cumartesi günü Babylon Soundgarden’da. İstisnasız bu haftanın etkinliği!

mor ve ötesi @ garajistanbul

mor ve ötesi, Amerika turnesinin ardından yeniden İstanbul’da. Cumartesi gecesi garajistanbul’da sahne alacak olan mor ve ötesi, başta son albümleri “Güneşi Beklerken”deki şarkılar olmak üzere en sevilen şarkılarını seslendirecek. Cumartesi gecesi için kaçırılmayacak konserlerden.

 

26 Mayıs Pazar

Pazar Pazar Babylon @ Babylon

Babylon ahalisi Soundgarden Festivali ile hızını alamayıp, geniş  programını ara vermeden Babylon ve Babylon Lounge’a taşıyor. Pazar’ın keyifli rehavetini 14.00’de başlayacak geç kahvaltı eşliğinde, Babylon Soundgarden DJ’leri ile birlikte Sırasıyla Sattas, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Molotov Jukebox, DeVotchKa, Beardyman’i bu kez Babylon’un samimi ortamında dinleyebilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?