Yataktan kalkma sebebimdir kahvaltı. Ne yiyeceğimi düşünmek de beni aşırı mutlu eder. Bumba Breakfast Club’da o kadar keyifli zaman geçirdim ki; herkese tavsiye ederek, herkesin de bu zevke ortak olmasını istiyorum.

Konum

Alaçatı
Bumba Breakfast Club, Alaçatı

Uzun zamandır bu kadar sıcak bir ortamda kahvaltı yapmamıştım. Cıvıl cıvıl kuş sesleri, ağaçlar, çiçekler, yerde yürüyen kaplumbağalar; hem de poz veren cinsten! Dekorasyon şahane; hem her şeyin fotoğrafını çekmek istiyorum, hem de kendimi “Birde beni tek çek!” derken buluyorum. 🙂 Her detay büyüleyici güzellikte, daha doğru kelime ise samimiyet. Ortam inanılmaz samimi!

Oturduğumuzda hızlıca siparişlerimiz alınıyor ve aynı hızda kahvaltı servisi başlıyor. Masamız kısa süre içinde tabiri caiz ise donatılıyor. Çeşit çeşit reçeller, yoğurt ve lor peyniri ile yapılmış ayrı ayrı tatlılar, özenle hazırlanmış peynir tabakları, küçük sürpriz kurabiyeler, kızartmalar, neler neler… Bir yandan sohbet ederken bir yandan keyifle yemeğimizi yiyoruz. Arada kaplumbağalar masanın altından geçip kendilerini hatırlatıyorlar.

Sürekli pişi ve bazlama ikram eden çok tatlı insanlar var, çaylarımız hep sıcacık. Ortaya istediğimiz omletlerden otlu peynirli olanın tadı o kadar güzel ki gerçekten tadı damağımda kalıyor, görüntüsü de burada kalsın istiyorum. (Diğeri de salçalı cevizli, otlu peynirlinin yanında bahtı pek açık olamıyor.) Kahvaltım, masadakiler artık bittiği için değil, ben artık yemek istemedim için son buluyor. Bundan daha zevkli ne olabilir ki, bir hayal edin!

Bu kadar keyifli dakikaların ardından hesap da, Little Prince kitabının arasında gelince ben mutluluk sarhoşu oluyorum. 🙂 Çok çok küçük ama bir o kadar da samimi ve gülümseten bir detay ki kendimizi kitaptan bahsederken, kaç kere okuduğumuzu, en son ne zaman okuduğumuzu vs düşünürken buluyoruz. Buradan Ersen Çakır’a sevgilerimi, hem kendi hem ekibinin hizmeti için teşekkürlerimi, mütevaziliği için de minnetlerimi sunuyorum. Akşam 17:00′ a kadar süren bu kahvaltı keyfini tekrar yaşamak için sabırsızlanıyorum!

Instagram

İlginizi çekebilir: Lisya Kalma’dan “Alaçatı Kahvaltı Mekanları”