Yorucu bir günün ardından ya da bambaşka kültürleri tanımak için çıkılan seyahatlerde çok acıktığımız anlarda aradığımız bazı pratik, tanıdık ve nostaljik lezzetler vardır. Her daim lezzeti konusunda emin olabildiklerimizden bahsediyoruz. Şüphesiz Burger King’in Whopper’ı da bunlardan biri. Güzel haber ise, et tüketimini mümkün oldukça kısıtlamaya çalıştığımız bu günlerde artık bitki bazlı bir alternatifimiz olması. O halde Whopper ailesinin yeni üyesi Planty Whopper ile tanışın!

Planty Whopper

Burger King, Türkiye’de de en sevilerek tüketilen, ikonik lezzeti Whopper ailesini genişletiyor: Yeni üyesi de sebze proteini kullanılarak hazırlanan Planty Whopper. Lezzetini yüzde yüz alevde ızgara ateşinden alan ve doyurucu sebze proteininden üretilen Planty Whopper “Yüzde 0 Et, Yüzde 100 Whopper Lezzeti” sloganıyla biz burger severlerle buluşuyor.

“Flexiterian” ya da “reduciterian” olarak adlandırılan ve et tüketimini azaltmaya çalışan kesimle birlikte et muadili ürünlere olan ilgi dünya çapında artmış durumda. Burger King de Planty Whopper ile tam olarak bu ihtiyaca lezzetli bir cevap sunuyor. Orijinal Whopper daimi favorileri arasında yer alan ve etsiz pazartesi gibi denemelerle sebze proteinli ürünlere yeni yeni adapte olanları da hayal kırıklığına uğratmayacak bir lezzet olan Planty; büyük boy susamlı sandviç ekmeği, salatalık turşusu, ketçap, mayonez, doğranmış marul, domates ve soğandan oluşuyor.

Planty Whopper

Burger King’in hazırlık sürecine iki yılını harcadığı %100 bitki bazlı yeni burgeri Türkiye’den önce sunulduğu Japonya, Meksika ve Filipinler’de Whopperseverlerin beğenisini toplamış durumda! The Guardian ise yeni Whopper’ı deneyenlerin bitki bazlı olduğunu bilmedikleri takdirde farkı ayırt edemeyeceklerini söylediklerini belirtiyor. Bunda elbette Burger King’in alevde ızgara ateşi ustalığının etkisi büyük. Tadına yönelik olumlu eleştiriler ışığında etseverlerden de bir deneme şansını hak eden Planty Whopper seçili restoranlarda, hijyenik koşullarda sipariş verilmeyi bekliyor. Şimdiden sevilen klasikler arasına gireceğinden emin olduğumuz bu lezzeti denenecekler listenize ekleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Food by Melito’dan Etsiz Pazartesi